Genel Blog

Melis Sezen: Aynı anda iki kişiye âşık olamazsın, bu hastalıklı bir şey

21

Melis Sezen: Aynı anda iki kişiye âşık olamazsın, bu hastalıklı bir şey

Bütün yaşının insanı… Enerjisi yüksek, yerinde duramıyor, yüzünden gülümsemesi bir an olsun yetkisiz olmuyor, karşısındakini kırmaktan korkarmışçasına kibar davranıyor… Kendisi için “Çok minnoş bu, sinirlenemez” diyenler varmış ama siz gerçi titiz olun. Zira Arnavut damarına basarsanız yandınız! Melis’le sohbete dizisi ‘Vefasız’den başladık, kariyer yolculuğunu ve hayallerini de konuştuk. “Şeytanlığa kafam hiç çalışmıyor. Azıcık çalışsın isterdim” diyor. Bakın, niçin…

Beş-altı yıl gibi bir sürede yaptığın her hareket haber olacak noktaya geldin. Ne hissediyorsun?

Bunu oyunculukla başardığım için kibir duyuyorum. Benim en önemsediğim şey mesleğimde hareket etmek.

Meşhur olmanın en şen yanı ne sence?

Yaptığın işin takdir görmesi.

Sokakta ne gibi tepkiler alıyorsun?

Başlarda Derin’e kızgınlıklarını söyleyenler olsa da dizi ilerledikçe beni Melis olarak sevmeye başladılar.

Aldığın en sert tepki neydi?

bir defa yüzüme tükürmüşlerdi fakat o, ‘Siyah İnci’ dizisindeki rolüm yüzündendi. Acilen sert tepkiler sosyal medyadan geliyor. Bazen Derin ve Melis’i karıştırıyor, ben fiilen Derin’mişim gibi davranıyorlar. Lakin takılmıyorum. Mesleğimin getirdiklerinden biri…

606958ff5cf3b0118881620a

DERİN FENA BİRİ DEĞİL

Sana ‘Kadınsı Erol Taş’ diyenler var…

Aaa! Doğrusu mi?

Evet. İnternette okudum.

Ben Derin’in kötü olduğuna inanmıyorum.

Değil artık…

Zaafları var ve duygularına yenik düşüyor. Kabul ediyorum, hatalı bir pozisyonda ve fena olarak algılayacağımız biri. Fakat iç dünyasında kötü değil, bile isteye kötülük yapmıyor.

“Yuva yıkanın yuvası olmaz” derler. Derin bütün da bunu yaşıyor.

Katılıyorum, yuva yıkanın yuvası valla olmuyor! Zaten Volkan (Caner Cindoruk’un oynadığı karakter) bence ilişkisinin en başından beri hem Derin’i keza Asya’yı, “İkisini de seviyorum” diyerek aldatıyor.

Bir insan benzer anda iki kişiye âşık olur mu?

Hayır, aynı anda iki kişiye âşık olamazsın. Bu bence hastalıklı bir şey. Kendinde yetersiz gördüğü şeyleri karşısındaki kişilerle tamamlayarak iki kişiyi benzer anda yöneticilik etmeye çalışanlar var. Volkan için bir tarafta daha baskın bir kadın karakter söz konusu, Asya’nın yanına faizsiz kalıyor. Öteki tarafta, Derin’leyken kendini daha başat bir erkek olarak hissediyor.

606959145cf3b0118881620c

FAVORİLERİ

‘Uğultulu Tepeler’ ve ‘Aden’ Melis Sezen’in en sevdiği kitaplar.

ARA SIRA ÇOK ÇİRKİNİM

Sen de Derin gibi takıntılı bir aşk yaşadın mı?

Hayır. Ama bana aleyhinde ilgisini yüksek yaşayan oldu. Oğlakburcuyum, yükselenim Balık. Bu herif şeylerde devreye mantığım giriyor. Duygum ne değin yüksek olsa da gururlu dururum.

“Aldatıldım” demiştin. Peki, sen aldattın mı?

Hayır.

Aklınla aldattın mı diye sorayım o zaman?

Hile sadece maddi olmaz, insan beyniyle de aldatıyor. Maalesef ilişkide insanların duyguları bitebiliyor, başkasından hoşlanmaya başlayabiliyorlar. Bu, hayatın gerçeği. Böyle bir şey yaşarsam konuşur, anlatır ve ayrılırım.

Kendini beğenir misin?

Ara Sıra beğeniyorum, ara sira beğenmiyorum. Ruh halime kadar değişiyor. Bazen “A burada güzel olmuşum” diyorum, bazen de “Çok çirkinim”.

606959275cf3b0118881620e

Bu meslekte güzelliğin ekmeğini fazla yedin mi?

Güzellikten ziyade değişebilmeyi seviyorum. Her karakterde de bunu yapıyorum. Mesela makyajsız yaşım çok daha küçük görünüyor. ‘Ya İstiklal Ya Vefat’ filminde 16 yaşında bir kızı oynadım. Aynı yıl beni Derin rolüyle izliyordunuz, kucağımda bir bebek vardı.

Sen bir de ‘Kovala’ isminde bir rap filminde oynadın.

Evet, sokakta artan, küfürlü konuşan, içine kapalı, kendini şarkı sözleri yazarak açıklayan birini canlandırdım. Hiç oynamadığım, zıt köşe, sert bir roldü. Yakında Exxen’de yayımlanacak.

Kendini seksi bulur musun?

Çekicilik sorusunda da söylediğim gibi… Bu durum ruh halime tarafından değişir.

Cilveli misin maskülen mi?

Ben haberdar olmadan cilve yapanlardanım.

O nasıl oluyor?

Cilve yapmak için özel bir şey yapmıyorum. Yani cilveli olmaya çalışmadım hiçbir zaman. Yapmaya çalışırsam da kütükleşirim zaten. Ama fazla sıcakkanlıyım ve insanlara arkadaş canlısı davranıyorum. İnsanlar bunu ara sira cilve gibi algılayabiliyor. Fakat ben olduğum gibi davranıyorum ve bu benim samimiyetim.

Şeytanlığa kafan çalışır mı?

Hiç! Biraz çalışsın isterdim.

Neden?

Çünkü sana gelen şeytanlığı göremiyorsun o süre. İnsanları iyi tanıdığımı sansam da diğer amaçla yapılan şeyleri ara sira algılamıyorum.

BİR ERKEKTE BENİ ÇEKEN ŞEY FİZİĞİ DEĞİL, ENERJİSİ…

– Oyunculuğu bir iş, para kazanma aracı olarak görmüyorum. Bu benim bir parçam, oyunculukla kendimi tam olarak hissediyorum.

– Oyunculuk yalnızca ünlü olmak için yapılacak bir iş yok. İçeriden dışarıya çıkacak bir şey… Bu mesleği yapacaklara şunu söyleyebilirim: Bol bol kitap okumak ve film izlemek çok önemli. En zorunlu şey de tiyatro eğitimi…

– Roman okumayı seviyorum. ‘Uğultulu Tepeler’ ve ‘Aden’ en sevdiğim kitaplar… Şimdilerde Piraye’nin ‘Seyir’ kitabını okuyorum.

– Amerikalı yönetmen Quentin Tarantino’yu çok seviyorum, Umma Thurman’a da bayılıyorum. ‘Kill Bill’ filminin hastasıyım! Hatta bu yıl doğum günü pastam ‘Kill Bill’ temalıydı.

– Bana bir erkekte enerji çekici geliyor. Arkadaşça ve dürüstlük de çok kayda değer. Onun haricen fizik beni çeken, etkileyen bir şey yok.

6069593d5cf3b01188816210

KENDİMİ BAZEN AŞIRI ELEŞTİRİYORUM, YARGILIYORUM

Koç Üniversitesi’nde Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde okuyorsun. Oyunculuk nereden çıktı?

İlkokul beşinci sınıftayken drama dersimiz vardı. Öğretmenim “Bu kız tiyatroya başlasın” deyince annem her hafta sonu beni Silivri’den Cihangir’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne getirip götürdü.

Bu yolda en büyük destekçim oldu. Lisede de tiyatroya devam ettim, üniversitede kamera arkasını öğrenmek istediğim için bu bölümü seçtim. Koç Üniversitesi’nde okumak da hayalimdi.

Bu hayali hakkıyla noktalayıp mezun oldun mu?

Hayırrr (gülüyor)… 10 dersim kaldı!

Güzel bir ailen var, sen de güzelsin, e diğer taraftan zekisin. Fazla sinir bozucu bir mükemmellik… Defoların neler?

Ayrıntılarda boğulurum.

O nasıl bir şey?

Kendimi aşırı eleştiriyorum, yargılıyorum. Hatta ara sira pozitif ileriye gidiyor ve bunu kendimi infaz edermişçesine yapıyorum. Ara Sıra dünyanın en fena, beceriksiz insanı gibi hissediyorum. Bunu aşmaya çalışıyorum ama…

BEN HAVALANAMIYORUM HAKAN!

Dizi ve film değer biçme platformu IMDB’nin ‘Gündemde Olan Oyuncular Sıralaması’nda birincil 100’e girdiğin yazıldı. Dahası 2019 ve 2020’de elde etmek üzere iki kez… Bunu nasıl başardın?

Hiçbir fikrim değil. Duyduğumda ben de inanmadım, “Gerçek mi” diye menajerim Ufuk’u (Ergin) aradım. Gerçekti… O dönemki algoritmayla alakalı bir durummuş. Ayrıca ‘Mucize Aşk’ filmim keza de oynadığım dizi gündemdeydi.

Havalandın mı?

Ben havalanamıyorum Hakan! Hatta menajerim “Biraz havalanabilirsin” diye mizah yapıyor.

Sal sen de, havalan azıcık. Ne olacak?

Havalanmak yapımda yok. Egoyu devreye sokmak işime, gelişmeme engel olacakmış gibi hissediyorum.

Yıllar sonrası için düş kuralım… Hangi yönetmenle kastetmek isterdin?

Tim Burton filminde oynamak isterim.

Ne uçtun…

E düş dedin. Tim Burton’ın gotik dünyasına bayılıyorum. Margot Robbie’nin canlandırdığı Harley Quinn gibi karakterleri oynamak istiyorum. üstelik güçleri olan karakterler…

Seninle başrolü de Robert Pattison paylaşsın mı?

Hakaann… Robert ya! Ona gerçekten bayılıyorum. Ben onun bağlı rolü olurum, hiç ayrım etmez. Aşırı karizmatik. Bu alaka, ergenliğimde izlediğim ‘Akşam Karanlığı’ serisinden geliyor. Daha Sonra daha da karizmatik oldu, kendini dönüştürdü.

ARNAVUT DAMARIM ATTIĞINDA SEVİMLİ HALİMDEN ESER KALMIYOR

Silivri’de doğup büyümüşsün. Aileni anlatır mısın?

Annem de babam da çok tatlı halk müziği. Bir erkek kardeşim var. Fazla şükür, aile konusunda şanslıydım.

Baba tarafın Arnavutmuş. Arnavut damarın var mı?

Var. Ve o damar attığında sevimli halimden eser kalmıyor. Derin’in çıldırmaları var ya, onun gibi oluyorum!

Seni o noktaya ne getirir?

Birinin arkamdan yalan söylemesi ve bunu öğrendiğimde o ‘gerçekliğin’ yıkılması beni çıldırtır. Bu çok nadir olur natürel, sabırlıyımdır. Beni tanıyanlar da sıcakkanlı ve sakin durduğum için benden hiç böyle bir şey beklemez, “Fazla minnoş bu, sinirlenemez” derler lakin o anımı gördüklerinde çok şaşırırlar.

Silivri gibi daha küçük bir yerde gelişmek hayatını nasıl etkiledi?

Ben beş yaşımdayken annem ayağımız toprağa basarak büyüyelim istediği için apartman dairesinden çıktık, yeniden Silivri’de bir köye taşındık. Babam orada prefabrik bir ev yaptı, bahçeye çam ağaçları dikti. Köpek, kedi, ördek, kaplumbağa, kurbağa, hatta iguanam bile oldu. Küçük yerde ilişkiler de daha samimiydi. Yani bana olumlu getirisi fazla oldu. Toprağa basarak büyümek fiilen fazla önemliymiş, şimdiki çocuklar bunu yaşayamıyor.

606959785cf3b01188816212

Melis Sezen’in Cansu Nehir ve Caner Cindoruk’la birlikte rol aldığı ‘Sadakatsiz’, her çarşamba 20.00’de Kanal D’de.

.

Bir önceki yazımız olan Efsane dizi 'Aşk-ı Memnu' yeniden ekranda başlıklı makalemizde dizi, diziler ve efsane dizi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.