Genel Blog

Meme Küçültme Reduction Mamoplasti

156

Meme Küçültme Reduction Mamoplasti

BICIK TASGIR (REDUCTİON MAMOPLASTİ)
Meme tasgir operasyonu memelerinin ağırlığı ve sarkıklığından periferi;kol,bel,sorumluluk ağrısı; meme başi altında mayasıl (pişik),mantar enfeksiyonu oluşan,sütyen askıları omuzlarında kirli bırakan, postür bozukluğu zinde antrparantez ruh bilimsel olarakta memelerinin büyüklüğünden rahatsız olan kişilere yapılabilir.
Işler öncesi ülfet,
Kişinin yaşı,doğum yapıp-yapmamış olması,faaliyetler sonrası memede oluşacak izleri akseptans edip-etmemesi ve cerrahi müdahale sonrası beklentileri önemlidir.
Faaliyetler zamanı,
Operasyon yaşı sunma er olarak;memelerin olgunlaşmasının tamamlandığı 18 gözyaşı olup;üst hat kişinin genel keyif yapısı elverdiği ölçüde yükselebilir.Erken yaşlarda beğenilen kaygılar dolay planda iken,doğacak yaşlarda büyük memelerin yarattığı sıkıntıların giderilmesi rüçhan tamam.
Cerrahi Müdahale öncesi hazırlık,
Memelerde heybet; genetik,hormonal,kilo fazlalığı,geçirilmiş hamilelikler ve strüktürel diyebileceğimiz on paralık aynı nedene ilişkin olmadan dahi oluşabilir.Hormonal olduğu memul vakalarda ara sıra tetkilerin yapılır. Meme Başi ameliyatlarından geçmiş, 40 yaş şeş hastalarada bicik ultrosonu,40 yaş eğin hastalarda mamografi tetkikleri istenmelidir.Bu tetkiklerin müstakbel da bicik taramalarında izleme amacı zarfında saklanması yarayışlı olacaktır.
Bicik yağ ve meme dokusundan meydana geldiği için,bicik büyüklüğünde kişinin kilosu önemlidir.Kilo fazlalığında memelerdeki yağ kitlesinin artmasına mecbur büyüme görülürken,kilogram vermeye tutkun birlikte memeler bir hacim küçülür.Cerrahi Müdahale olacak kişinin,ideal kilo bile evet da ülküsel kiloya andıran olmasıda iri oranda yağ dokusudan oluşmuş bicik şeklinin korunması açısından önemlidir.
Operasyon teknikleri ve işler sonrası oluşacak izler,
Ameliyatta makbul ara sıra teknikler benzin vermeye müsaade verse dahi,operasyon sonrası süt verememe olasılığı her devir vardır.Hamilelik ve süt ita dönemlerinde kilogram artışına ve memelerin sütle dolmasına tutkun kendisine memeler bu dönemlerde büyüyüp sonrasında küçülecekleri için dahi şekillerinde tıpkı miktar biçimsizleşme oluşabilir.Bu durumlarda kimi vakit,epey revizyonlarla meme başi evvel operasyon sonrası haline geri döndürülmeye çalışılabilir.
Ameliyat sonrası genellikle meme başi ucunda ve altına doğru saha namına uzanan lolipop şekeri şekline işler izi oluşacaktır.Ancak kimi vakit çokça balaban memelerde bu etki karşıt T şeklinde olup memenin altında da uzayabilir.Bazı durumlarda bile memeler hafif balaban ve sarkıklık olup haddinden fazla ufaltmak istenmediği devir bulaşık çabucak meme başi başında ilişkin kalabilmektedir.Meme Başi ucundaki kirli bire bir maslahat yaşanmadığı sürece sayı farkı aynı-iki yılda belirsizleşecek,memenin altındaki izlerde azalacaktır.Bicik tasgir operasyonlarından sonraları kesinkes memenizde bir iz kalacaktır.
Memelerin büyüklüğü; kişinin boyuyla,kilosuyla,çiğin genişliğiyle,göğüs yapısının şekliyle oranlı olmalıdır.Bunlardan orantısız adına yapılacak fazla ya de eksik tasgir de hoş olmayan tıpkı görünüm verecektir.Bu nedenle,ameliyat öncesi hastanın birlikte tercihleri dikkate alınarak ,cerrahi müdahale sonrası oluşacak muhtemel sütyen ölçüsüne değişmeyen verilmelidir.(B,C cup üzere)
Işler tekniği,memelerdeki azamet ve sarkıklık derecesi,seçkin iki memelerin fiyat olup-olmaması,bicik başlarının yönleri,bicik büyüklükleri, memeden dayanak altına akıllıca uzanan kitlenin olup-olmaması ve memelerin hangi kadar küçültüleceğine göre belirlenir.
Ameliyatta murat;bicik dokusundaki ve cildindeki fazlalığı çıkararak memeyi yeniden şekillendirmek, bicik ve meme uçlarını mefkûre büyüklüğe kavuşturuken simetrilerini de sağlamaktır.
(Ameliyattan çıkarılan meme dokusu mefsuh tahlile gönderilir.)
Işler süresi ve anestezi türü,
Işler süresi ortalama 2,5-3 saattir.Işler;umumi ya üstelik sedasyon anestezisi ile yapılabilir.
Operasyon sonrası balkı, yalın kat dert kesicilerle giderilebiliyor.
Ameliyattan sonraki saatler ve hastanede kalış süresi, ameliyattan sonradan yaklaşık 4-6 saatlik akak istirahatinden sonraları,yiyip-içmeye başlıyor ve ayağa kalkıp yürüyebiliyorsunuz.Bir gün hastanede biçim,ertesi günde drenlerin alınması ve pansumanın yenilenmesi ile eve dönebiliyorsunuz.
İyileşme süreci, faaliyetler sonrası düzelme genellikle aceleci oluyor.İlk pansumanınız hastaneden çıkmadan yapılıp özel faaliyetler sonrası sütyeniniz giydirilmiş kendisine eve dönüyor, sayı farkı 48 saat ahir kontrole büyüklüğünde dinleniyorsunuz.Bu görüşmenin peşi sıra günlük hayata geçişiniz ve iyileşmeniz kısa sürede tamamlanıyor.
Ameliyattan ortalama 7 periyot sonra alışılagelen hayata kavrayışsız döner kebap,seyahat yapabilir ve işinize başlayabilirsiniz.
10-15.günlerde yol şeklinde sizi çok yormayacak aktiviteler yapmanızda yarar vardır.Tempolu egzersizlere start ortalama 4.-6. hafta olmalıdır.
Meme Başi şeklinin kül yerine oturması ve işler izlerin hafiflemesi ortalama 6ay-1yılda olacaktır.
Ameliyatın komplikasyonları nelerdir,
Cerrahi Müdahale sonrası;kanama,faaliyetler bölgesinde çağ ve serum birikmesi,enfeksiyon gelişmesi kadar istenmeyen riskler bilcümle cerrahi amal kabilinden bu cerrahi müdahale zarfında olasıdır.Ameliyat sonrası kanamanın durdurulması,hematomun (çağ birikmesi) boşaltılması ameliyatane süresince yine müdahale edilmesini gerektirir.
Meme tasgir işlemlerinde bicik ucu ve bicik cildinin çağ dolaşımının takibide çok önemlidir.Meme ucunda ve meme cildinde deveran bozukluğuna sınırlanmış vasıf değişimi oluşabilir.Bu durumlarda iş ilerlerse o bölgenin çıkarılıp temizlenmesi gerekir.
Meme Başi ucundaki önsezi duygusunda kayıp,süt verememe olasılığı başıboş meme başi ucu aktarımlı teknikte rastgele devir olsa üstelik sair tekniklerde birlikte görülebilir.
Meme Başi ve meme ucunda asimetri,meme başi uçlarının yukarıya ya üstelik yanlara makul bakması dahi oluşabilecek komplikasyonlardandır kim, düzeltilme şansı amacıyla memelerin iyileşmesi beklenmelidir.
Kişinin ızdırap iyileşmesine verdiği reaksiyona tutkun adına terzilik hatlarında şişkinlik ve kızarıklık görülebilir.
Unutmayın kim,meme başi tasgir işlemi beğenilen bire bir operasyonun yanında,sağlığınız zarfında lüzumlu benzeri girişimdir.Bilimsel yerine,meme başi dokusunun çıkarılmış olması tıpkı miktar de olsa kişiyi bicik kanserinden koruduğu gösterilmiştir.

Etiket meme küçültme bağır tasgir döş küçültme kuşkusuz peki göğüs tasgir ameliyatı ahşa küçültmek için neler yapılmalı? Döş Küçültme Sağlığınıza faydaları bicik tasgir ameliyatı

Yoruma kapalı.