Genel Blog

Meyve ve Sebze İle Sağlıklı Diyet

134

Meyve ve Sebze İle Sağlıklı Diyet

Mayo Clinic doktorları, geliştirdikleri son diyete uyup günde dört porsiyon göveri, üç porsiyon üstelik sonuç yiyici fazla kilodan şikayeti olanların ülküsel kilosuna kavuşacağını belirtiyorlar. İdeal kilolarına yansımak için çaba harcayan ancak bire bir makule liyakatli olamayanlar için uzman doktorlar sonuç geliştirdikleri formülü açıkladı: “Günde sunma az dört porsiyon göveri, üç porsiyon meyve…” Yemiş ve sebzelerin nazik oranda tel ve su içerdiğini vurgulayan Mayo Clinic doktorları ve tagaddi uzmanları, alışılmış kahvaltı anlayışının da değiştirilmesi gerektiğini belirttiler.
Günün ilk öğününde yağ, testis, reçel hesabına gene sebze ve semere başvuru eden uzmanlar, kısaca şu mesajı verdi: “Acıktıkça sonuç, göveri yiyin, miktarı oylumlu değil.” Brokoli kadar kullanılmamış ve farklı sebzelerin denenmesini da öneren uzmanlar, salatada marulla sınırlanmış kalınmamasını, ıspanak, hindiba, beze, tere, gözleme kadar sebzelere üstelik saha verilmesini kaynak ettiler.
Sebze-meyve bağırsak kanserini dahi önlüyor
Uzmanlar, iç kanseri vakalarının yüzdelik 75 inin riskli dirim tarzı ve keyif donör maddelerin aşırı tüketiminden kaynaklandığını belirterek, bu hastalıktan tevakki etmek talip herkese jale ve genç göveri, sonuç öneriyor. Eğlenceli adına sebze, meyve tüketen kişilerin, çöz kanseri riskini balaban ölçüde düşürdüklerini söyleyen uzmanlar, çabucak bu soy gıdaları yemenin ehliyetli olmadığını hatırlatıp ahenktar spor yapılması gerektiğini bile hatırlatıyor.

Denemekte üstünlük göreceğiniz öneriler:
Sebzeleri çorbalara katarak tüketin.
Pişirilmiş yahut püre işlenmiş sebzeleri sos namına kullanın.
Kahvaltınıza çiğ göveri ve meyveleri ekleyin.
Salatalarınızı olanaklı olduğunca zengin tutun.
Aşındırmak tariflerinize jale sebzelerden katın.
Köfte yaparken kıymaya havuç, patates yahut elma katın.

Kimlik meyvenin faydaları sebzenin faydaları nelerdir? kilo yüklemek için sebze ve ürün yiyin kahvaltıyı lacerem yapmalıyız? kâr ile zayıflama pekâlâ olur? sebze ile zayıflayabilir miyim? ehlihibre doktorların açıklamaları

Yoruma kapalı.