Genel Blog

Meyvelerin Cilt Bakımındaki Önemi

153

Meyvelerin Cilt Bakımındaki Önemi

Cildini ve sağlığını hazımlı bakımlı hanımlarımızın cilt sağlığı için türlü yollara başvurdukları herkesce bilinmektedir. Tarifler sonucunda mergup kimyasal ilaçların faydalı olduğu düşünülürken halbuki çokda faydalı olmadığı sitemize yapılan yorumlardan henüz kesin anlaşılmıştır. Bunun konusunda okurlarımıza deri sağlığında hem süssüz hemde tabii olan meyvelerin esrarengiz sırlarını araştırdık ve sonucunda Elma, Portakal, şeftali, muz, greyfurt kabil meyvelerin elan müfit olduğunu öğrendik. Ulaştığımız bilgi neticesinde okurlarımızıda bilgilendirmek istedik. Temas karı cilt sağlığına önem vermektedir. Daha dimdik ve acara yaşamamız üzere vitamin meşgul meyveler ile bakım yapmamız gerekmektedir. İşte sizlere meyvelerin deri için hayır tarafları.. Www.Kadinay.Net Kadına Dair Herşey..

Kuru Ciltler üzere Çilek ve Muz’un Faydası

Kuru ciltler için çileğin faydasıkuru ciltler için muzun faydası

Arık cildinizi rutubetlendirmek üzere; 1 skor muzu ezip püre haline getirdikten sonradan 1 aşındırmak kaşığı gül suyu ile karıştırın. Karışımı beniz ve sorumluluk bölgenize sürüp 15 an bekletip durulayın.

 

Sivilce Sorunu İçin Portakal’ın Faydası

sivilce sorunu için portakalın faydası

Sivilcelerin bir lahzada iyileşmesini nail olmak üzere; 1 aşındırmak kaşığı portakal kabuğu rendesi ve 1 çay kaşığı gül suyunu karıştırın. Karışımı sivilcenin üstüne sürüp 15 an bekletip durulayın.

 

Kızarıklık ve Kaşıntı üzere Şeftali’nin Faydası

kızarıklık ve kaşıntı için şeftalinin faydası

Cildinizdeki kızarıklık ve kaşıntı sorununu kaldırmak üzere; 1 şeftaliyi ezip püre haline getirin. Yüz ve sorumluluk bölgenize sürüp 15 zaman bekletip durulayın.

 

Akne Sorunu üzere Greyfurt’un Faydası

Akne Sorunu için Greyfurt'un Faydası

Akne sorununu kaplamak için limon suyunu sivilcenin konusunda sürüp 15 zaman bekletip durulayın.

 

Teltiksiz Ten amacıyla Yeşil Elma’nın Faydası

Pürüzsüz Cilt için Yeşil Elma'nın Faydası

Cildinizi pürüzsüz tıpkı görünüme kavuşturmak için; 1 sayı elmayı rendeleyip 1 kemirmek kaşığı halis muhlis bal ile karıştırın. Karışımı beniz ve üzeri bölgenize sürüp 15 zaman bekletip durulayın.

 

Yağlı Ciltler için Elma Suyu’nun Faydası

Pürüzsüz Cilt için Yeşil Elma'nın Faydası

Cildinizin yağ dengesini tahsis etmek için; 2 aşındırmak kaşığı elma suyu ve 2 yemek kaşığı portakal suyunu karıştırın. Karışımı beniz ve üzeri bölgenize sürüp 15 an bekletip durulayın.

 

 

Etiket Ten Bakımı Sıska Ciltler amacıyla Çilek ve Muzun Faydası Sivilce Sorunu İçin Portakalın Faydası Kızarıklık ve Kaşıntı amacıyla Şeftalinin Faydası Akne Sorunu için Greyfurtun Faydası Falsosuz Deri için Yeşil Elmanın Faydası Besili Ciltler üzere Elma Suyunun Faydası suyu yarayışlı bitki ve meyveler

Yoruma kapalı.