Genel Blog

Mitra ne demek? Kırmızı Oda Mitra kimdir, gerçek hikayesi nedir? Melisa Aslı Pamuk kaç yaşında?

57

Mitra ne demek? Kırmızı Oda Mitra kimdir, gerçek hikayesi nedir? Melisa Aslı Pamuk kaç yaşında?

Kırmızı Oda dizisinde Mitra karakterine Melisa Aslı Pamuk hayat veriyor. Birçok izleyici Kırmızı Oda dizisinde geçen Mitra isminin anlamını araştırıyor. Dizideki Mitra’nın hayat hikayesi de merakla araştırılıyor. İşte Kırmızı Oda Mitra hakkında bilgiler…

Kırmızı Oda Mitra kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Mitra karakteri kendini şöyle tanımlar: İranlı bir baba ve Türk bir anneden meydana gelmişim. Hayatım Tahran, Berlin, Paris ve İstanbul arasında geçti. Babam Tahran’da annem İstanbul’da yaşıyordu. İki şehir de anavatanım gibidir. Babam müziğe meraklıydı, belki de onun etkisiyle müzikten hiç kopamadım. Berlin Üniversitesi’nde felsefe okurken konuk öğrenci olarak konservatuvarda devam ettim. Piyano eğitimi alsam da kanun çalmayı seviyorum.” dedi.

Mitra ne çağrıda bulunmak?

Mitra (Mitras ya da Mica Mikail, Zentçe: Miθpa, Antik Farsçada Mica), Zerdüştlük dininde ahit, ant, anlaşmadan sorumlu ilahi varlık. Sözleşmelere uyulmasını denetlemenin yanında her şeyi gören; gerçeğin, sığırların, hasadın ve suyun koruyucusu olduğuna inanılır. Mithra Zent dilinde bir sözcüktür.

Melisa Aslı Pamuk kimdir?

Melisa Aslı Pamuk (d. 14 Nisan 1991, Haarlem),Türk kökenli, Hollanda vatandaşı oyuncu ve modeldir.

2011 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olan ve L’Oréal Paris sponsorluğunda FOX’da yayınlanan ve finali 3 Haziran 2011’de İstanbul’da gerçekleşen Miss Turkey yarışması birincisidir.

Miss Turkey 2011 tacını bir önceki yılın birincisi Gizem Memiç’ten bölge ve namzet numarası 10 olan Pamuk, organizasyonun yeni aldığı format değişikliği kararı ile Türkiye’yi 2011 yılının Eylül ayında Brezilya’nın São Paulo şehrinde düzenlenecek olan Miss Universe (Cihan Çekicilik Yarışması)’te temsil etmiştir. Hem kendisi 2009 yılında Best Model of Turkey (Türkiye’nin en iyi mankeni) adlı yarışmada Best Promising (Umut/Gelecek Taahhüt Eden Model) unvanını elde etmiştir.

İyi seviyede Türkçe, İngilizce, Felemenkçe, Almanca ve orta seviyede Fransızca konuşabilen Pamuk, Hollanda’da Amsterdam Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine başlamıştır ama Miss Turkey kariyeri için okulunu dondurmuştur. 1,76 cm boyunda ve 58 kg olan Pamuk, 85-62-90 vücut ölçülerine sahiptir. Modelliğe on dört yaşında iken başlamıştır.

Pamuk, az önce on üç yaşında iken, 2004 yılında bir “Bos Bros. Film & TV Productions” ve “Interkerkelijke Omroep Nederland (IKON)” müşterek yapımı olan, yönetmenliğini Tamara Miranda’nın yaptığı ve Hollanda’da yayınlanan Dat zit wel snor adlı kısa filmde başrolde Hayal adlı karakteri canlandırmıştır.

Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde “Esas Oyunculuk” dersleri almıştır. Türkiye deki oyunculuk kariyeri ise başlangıçta bir gsm reklamında oynamasıyla başlamış. daha sonra 3. sezonunda olan Yer Gök Aşk adlı diziye diğer başrollerin diziden ayrılması üstüne başrol olarak geçmiştir. Benzer sene G.D.O. KaraKedi adlı ilk sinema filminde yer almıştır.

Yoruma kapalı.