Genel Blog

MPC Cleaner

44

MPC Cleaner

Not: Programın kurulum dosyası Google tarafından zararlı yazılım olarak algılandığı için indirme bağlantısı kaldırılmıştır.

MPC Cleaner programı, bilgisayarını daima sağlıklı ve hızlı yakalamak isteyenler için hazır bir sistem bakımı uygulaması olarak karşımıza çıktı ve bedava olarak kullanıcılara sunuluyor. Programın modern hazırlanmış tasarımı bir uçtan bir uca bütün sistem bakımı ve sistem temizliği işlevlerinin kullanıcıların kolaylıkla erişebilecekleri yerlere konumlandırılmış olduğunu söyleyebilirim.

More Powerful Cleaner’ı ilk açtığınızda, programın arayüzünde yer alan “Check Now” butonunu kullanmanızla birlikte derhal genel bir tarama işlemi başlıyor ve böylelikle bilgisayarınızda sorun tümdengelim ihtimali olan her şey genel bir taramadan geçiyor. Elbette diskte boşu boşuna yer kaplayan geçici dosyalar ve çöpler de bu aşamada tespit ediliyorlar.

MPC’nin bilgisayarınızda taradığı en esas noktaları listelemek icabında;

Emniyet taraması Eklentiler Açılış programları Bilgisayar önbelleği Video ve ses dosyaları Oyun artıkları Sosyal başvuru artıkları Web önbelleği Çöp yazılımlar Kayıt defteri sorunları Cookieler Bilgisayar çalışmasındaki sıkıntılar

Tüm tarama işlemleri tamamlandıktan sonradan MPC Cleaner’ın bu alanlarda verdiği uyarıların aşağıda yer alan butonları kullanarak ayrı ayrı bütün temizleme ve bakım işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz. Programın çalışması esnasında herhangi bir yavaşlık veya sıkıntı olmadığı için tüm temizleme operasyonlarının en kısa sürede gerçekleştiğini de söyleyebilirim. Elbette tek seferde bütün işaretli noktaların bakımını yapmak da olası.

Temizlik ve bakımın tamamlanmasının peşinde size genel bir rapor da sunabilen More Powerful Cleaner, bilgisayarınızın yüzde kaç hızlandığı bilgisini de gösteriyor.

MPC’nin sunduğu başlıca sayfa koruma ve varsayılan tarayıcı koruma özellikleri de dikkatinizi çekecektir. Bu özellik doğruca hem zararlı web sitelerinin tarayıcınızda yapacakları değişikliklere engel olabiliyor, ayrıca de arama motoru gibi öteki tarayıcı alanlarının da korumasını sağlayabiliyorsunuz. Eğer hali hazırda asıl sayfanız ve arama motorunuz değiştirildiyse bunları geri orijinal hallerine çevirmek de MPC Cleaner ile muhtemel oluyor.

Otomatik bakım zamanlama ve hatırlatıcı özelliğini de barındıran MPC, bilgisayarınızda bulunan tüm sorunları kendi kendine sürekli olarak çözebiliyor yahut size bu konuda bildirimlerde bulunuyor.

Bilgisayarının bakımını sağlamak ve onu defalarca en yüksek performansta tutmak isteyenler More Powerful Cleaner’ı denemeden muhakkak geçmesinler.

Bir önceki yazımız olan Soft4Boost Document Converter başlıklı makalemizde application, convert ve converter hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.