Genel Blog

Mucize Doktor 50. Bölüm Fragmanı

37

Mucize Doktor 50. Bölüm Fragmanı

Güney Kore dizilerini uyarlamasıyla aşina MF Yapım’ın FOX TV için yaptığı Mucize Hekim, bir tıbbi drama dizisidir. Mucize Doktor dizisi Güney Kore’de yayınlanan Good Doctor dizisinden uyarlanmıştır. Good Doctor dizisi 2013 yılında Güney Kore’de yayınlanmış ve çok beğenilmiştir. Adı ülke sınırlarını aşmış ve The Good Doctor adıyla 2017 yılında ABD’de uyarlanmıştır. Bu Nedenle Good Doctor dizisi Mucize Doktor adıyla Türkiye’de baştan uyarlanmış oldu. Yusuf Pirhasan’ın yönetmenlik yaptığı Mucize Hekim dizisinin senaryosunu Pınar Bulut ve Övünç Koralp kaleme alıyor. Taner Ölmez, Mucize Doktor dizisinde başrol olarak yer alıyor. Bu isme Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Murat Aygün, Bihter Dinçel, Fırat Altunmeşe, Hazal Köseoğlu, Korhan Herduran ve Adin Külçe eşlik ediyor.

Mucize Hekim dizisi konusu

Mucize Doktor dizisi büyük zorluklarla çaba eden bir doktorun hikayesini konu alıyor. Oldukça başarılı genç bir doktor olan Ali’nin büyük bir sırrı vardır. Bu sırrı kimselere, en yakın dostlarından bile saklamaktadır. Bu büyük sırrı ise şudur. Ali gerçekte Otizm ve Savant Sendromuna sahiptir. Savant Sendromuna sahip şahısların genel zekası düşüktür fakat buna karşın bir takım alanlarda başarılı, yetkin ve veri sahibi oldukları görülmektedir. Ali’nin bu alanı da doktorluktur. İnsanlarla iletişime geçmekte büyük zorluklar yaşamış Ali, özel durumunu hastanedeki iş arkadaşlarından ve hocalarından gizlemek için mücadele vermektedir. 

Mucize Doktor dizisi karakterleri

Ali (Taner Ölmez): Otizm ve Savant Sendromuna sahip genç bir doktordur. Küçük bir şehir büyüyen Ali, Tıp Fakültesini kazanmış ve okulundan başarıyla mezun olmasının ardındaki doktorluğa yeni adım atmıştır. Özel durumu sebebiyle genel zekası düşüktür ama tıp alanında epeyce yüksek düzeyde bir donanıma sahiptir. İnsanlarla konuşmak, haberleşmek onun için böylece de kolay değildir. Özel durumu yetmezmiş gibi diğer taraftan bütün bunları hocalarından ve iş arkadaşlarından sır olarak saklamak için mücadele sarf etmektedir. Böylece ki en yakın dostlarının bile bundan haberi yoktur. Durumunu saklamak için kendine has bir yöntemi vardır. Güçlü bir hafızası vardır, gördüğü bir şeyi basit kolay unutmaz.

Mucize Hekim 50. Bölüm Özeti

Mucize Doktor , yeni bölümü ile 18 Şubat Perşembe 2021 tarihinde Fox Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan bölümü, yine birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.Bir önceki yazımız olan Maraşlı 6. Bölüm Fragmanı başlıklı makalemizde dizi fragmanları, maraşlı ve maraşlı 6. bölüm fragmanı izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.