Genel Blog

Mucize Doktor Adil Hoca kimdir? Reha Özcan kimdir, kaç yaşında ve nereli? Reha Özcan Mucize Doktor’dan ayrıldı mı?

14

Mucize Doktor Adil Hoca kimdir? Reha Özcan kimdir, kaç yaşında ve nereli? Reha Özcan Mucize Doktor'dan ayrıldı mı?

Mucize Doktor dizisinde Adaletli Erinç veya Adaletli Hoca rolüyle büyük alkış toplayan Reha Özcan hakkında detaylar sorgulanıyor. Reha Özcan kardeşi, hayatı, eşi gibi tüm detaylar merak ediliyor. Peki, Mucize Doktor Adaletli Hoca kimdir? Reha Özcan kimdir, kaç yaşında ve nereli? Reha Özcan Mucize Hekim’dan ayrıldı mı?

REHA ÖZCAN KİMDİR?

Reha Özcan, 5 Temmuz 1965 tarihinde, Bingöl’de doğdu. Orta eğitimini, Kartal Anadolu Lisesi’nden daha sonra lisans eğitimini, 1987 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına, 1987 de Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda başladı. 1990-91 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı. 1992-93 sezonunda İstanbul Antalya’ya yerleşti ve iş hayatına Antalya Devlet Tiyatrosu’nda devam etti. Akdeniz Üniversitesi’nin Tiyatro Kulübü’nü yönetmen olarak çalıştırdı. Keza, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda yönetmenlik yaptı. 2010-2011 sezonunda, Bedensiz Bayan oyunu ile bitmiş İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra, sinema ve televizyon çalışmaları da yapmıştır. Rol aldığı Bahtı Kara filmi ile çoğu ödüle namzet gösterilmiş ve ödül sahibi olmuştur. aynı zamanda oyuncu Serhat Özcan’ın kardeşidir. 2016 Ekim ayında Devlet Tiyatrolarından emekli olmuştur.

ADİL ÖĞRETMEN ÖLÜYOR MU? REHA ÖZCAN DİZİDEN AYRILIYOR MU?

bu akşam FOX TV’de yayınlanan Mucize Hekim son bölümünde iki aile arasındaki Berhayat hastanesinde meydana çıkan husumet sonucunda âmâ kurşunla vurulan Adaletli Öğretmen, maalesef daha pozitif dayanamıyor ve ölerek diziye veda ediyor. Uzun zamandır zaten diziden ayrılacağı söylenen Reha Özcan, bu bölümde diziden ayrılıyor. Adil Öğretmen karakteri bugün yayınlanan Mucize Hekim dizisinde son kere yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Mucize Doktor Ezo kimdir? Mucize Doktor Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı? başlıklı makalemizde ezgi asaroğlu, mucize doktor ve mucize doktor ezo hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.