Genel Blog

Mucize Doktor Adil Hoca neden öldü, diziden neden ayrıldı? Reha Özcan Mucize Doktor’dan ayrıldı mı? Adil Hoca öldü mü?

73

Mucize Doktor Adil Hoca neden öldü, diziden neden ayrıldı? Reha Özcan Mucize Doktor'dan ayrıldı mı? Adil Hoca öldü mü?

Mucize Hekim dizisinin sevilen ve Mucize Doktor dizisinin başrol oyuncularından, ‘Adil Erinç’ karakterine yaşam veren Reha Özcan‘ın bu bölümde diziden ayrılıp ayrılmayacağı merak edildi. Ciddi bir ameliyat geçiren Adil Öğretmen’nın son durumu cümbür cemaat göre merak edildi. Peki, Mucize Hekim Adaletli Öğretmen Öldü mü? Reha Özcan Mucize Doktordan ayrıldı mı?

ADİL HOCA ÖLÜYOR MU? REHA ÖZCAN DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Bu akşam FOX TV’de yayınlanan Mucize Doktor son bölümünde iki aile arasındaki Berhayat hastanesinde çıkan husumet sonucunda kör kurşunla vurulan Adaletli Öğretmen, maalesef daha pozitif dayanamıyor ve ölerek diziye veda ediyor. Uzun zamandır zaten diziden ayrılacağı söylenen Reha Özcan, bu bölümde diziden ayrılıyor. Adaletli Öğretmen karakteri bugün yayınlanan Mucize Hekim dizisinde son defa yer aldı.

MUCİZE HEKIM ADİL ÖĞRETMEN’YI KİM CANLANDIRIYOR?

Dizide Adaletli Öğretmen’yı Reha Özcan canlandırmaktadır.

Mucize Doktor Adil Hoca neden öldü, diziden neden ayrıldı? Reha Özcan Mucize Doktor'dan ayrıldı mı? Adil Hoca öldü mü?

REHA ÖZCAN KİMDİR?

Ragıp Reha Özcan (d. 5 Temmuz 1965, Bingöl), Türk oyuncu.

Reha Özcan, 5 Temmuz 1965 tarihinde, Bingöl’de doğdu. Orta eğitimini, Kartal Anadolu Lisesi’nden sonra lisans eğitimini, 1987 yılında Mimar Sinan Hoş Sanatlar Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına, 1987 de Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda başladı. 1990-91 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı. 1992-93 sezonunda İstanbul Antalya’ya yerleşti ve meslek hayatına Antalya Devlet Tiyatrosu’nda devam etti. Akdeniz Üniversitesi’nin Tiyatro Kulübü’nü yönetmen olarak çalıştırdı. Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda yönetmenlik yaptı. 2010-2011 sezonunda, Bedensiz Bayan oyunu ile bitmiş İstanbul Devlet Tiyatrosu’na görev oldu. Tiyatro aktörlüğünün yanı sıra, sinema ve televizyon çalışmaları da yapmıştır. Rol aldığı Bahtı Kara filmi ile çoğu ödüle namzet gösterilmiş ve ödül sahibi olmuştur. bununla birlikte oyuncu Serhat Özcan’ın kardeşidir. 2016 Ekim ayında Devlet Tiyatrolarından emekli olmuştur.

Aldığı Ödüller:

16. Sadri Alışılmış Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Bedensiz Kadın – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2011

15. Afife Tiyatro Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Bedensiz Bayan – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2011

4. Uluslararası İpekyolu Film Festivali: “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, Bahtı Kara – Theron Patterson – 2009

8. Lions Tiyatro Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Gergedan – Antalya Devlet Tiyatrosu -2008

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Çukurova 85. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Bir Zamanlar Çukurova 84. son bölümde ne oldu? Konusu ne? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.