Genel Blog

Mucize Doktor Ezo kimdir? Mucize Doktor Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı?

15

Mucize Doktor Ezo kimdir? Mucize Doktor Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı?

Mucize Doktor dizisinde Ezo karakteri izleyiciler kadar merak ediliyor. Peki Mucize Doktor dizisi Ezo kimdir, hakiki adı nedir? Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, mesleği ne, burcu ne? Mucize Doktor Ezo karakterini kim canlandırıyor?

MUCİZE DOKTOR EZO KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

Mucize Hekim dizisinde Ezo karakterini “Ezgi Asaroğlu” canlandırmaktadır.

MUCİZE DOKTOR EZO KİMDİR?

Ezo, çelişkilerin insanıdır. Fazla kabiliyetli bir stilist olan Ezo’nun evi de rengarenktir. O renk katmanını kazırsanız altından kargaşa çıkar. Hiç bir işte uzun süre tutunamaz. Ailesinden uzun uzun bahseder fakat onlarla sık görüşmez. Güzeldir lakin sağlığına dikkat etmez. İnsanları kendisi de dahil, sürekli, şaşırtır. Doğanın bir gücü gibi asla varsayım edilemez ve öngörülemez bir kızdır.

EZGİ ASAROĞLU KİMDİR?

Ezgi Asaroğlu (d. 18 Haziran 1987, İzmir), Türk oyuncu.

Mucize Doktor Ezo kimdir? Mucize Doktor Ezgi Asaroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında? Hangi dizilerde rol aldı?

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Insanbilim Bölümü Sosyal Antropoloji Anabilim Dalı’nda lisans yapan oyuncu, birincil çıkışını 2004 yılında bununla birlikte ilk TV deneyimi olan “Bir Dilim Aşk” adlı dizi ile yaptı. Takip eden yıllarda kariyerine çeşitli dizi (Menekşe ile Halil, Hatırla Sevgili, Gece Sesleri, Binbir Gece…) , kısa metraj film (ödüllü What’s Love Doing in the Mountains) ve reklam projeleriyle aralıksız oyuncunun birincil sinema tecrübesi, 2007 yılında çekilmeye başlanan Avusturya-Fransa müşterek üretim ödüllü film For a Moment Freedom (2008) ile oldu. 30 milletlerarası ödülü olan filmde canlandırdığı karakterle yurtdışında da galibiyet şampiyon, çoğu sinema eleştirmeni ve yazarının dikkatini çeken Ezgi Asaroğlu, filmin 2010 Oscar Ödülleri için Avusturya’nın Oscar namzet adayı olması ile kariyerine pozitif kattı. Asaroğlu, “Kampüste Çıplak Ayaklar” ve “Acı Aşk” filmlerinin gerisinde, En Mutlu Olduğum Yer filmi ile bir kere daha alkış topladı. Leyla ile Mecnun dizisi ardından Yağmurdan Kaçarken dizisiyle televizyon ekranlarında; Aşk Kırmızı , Cennetten Kovulmak , Sağ Salim 2 gibi sinema filmleriyle de beyazperdedeki yerini korudu. Aşk Kırmızı filmiyle oyunculuğuna dair aldığı övgüler artarken, başrolünü üstlendiği bir diğer film Cennetten Kovulmak da 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde “En iyi film Ödülü”nü aldı. En son sinema filmi Sağ Salim 2 gişedeki başarısına devam ederken, meşhur oyuncu O Yaşam Benim adlı yeni dizisinin çekimlerine başladı. Dört sezon baştan başa FOX ekranlarında seyirciyle buluşan ve büyük galibiyet yakalayan dizi, 131. bölümüyle final yaptı.

ROL ALDIĞI DİZİLER

2004 : Bir Dilim Aşk : Pelin

2004 : Baskı Karar : Meral

2006 : Kızlar Yurdu : Gülenay

2007 : Gezgin : Alın Yazısı

2007 : Menekşe ile Halil : Canay

2008 : Hatırla Sevgili : Rüya

2008 : Gece Sesleri : Zehra

2009 : Binbir Gece : Duru

2011 : Leyla ile Mecnun : Leyla

2013 : Yağmurdan Kaçarken : İdil

2014 : O Yaşam Benim : Bahar

2020- : Mucize Hekim : Ezo

Bir önceki yazımız olan Mucize Doktor 50. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Mucize Doktor 49. son bölüm izle! Mucize Doktor oyuncuları kimler, konusu ne? başlıklı makalemizde fox tv, mucize doktor ve mucize doktor 49. yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? - mucize doktor 48. son bölüm... hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.