Genel Blog

Müge Anlı Arif Verimli neden yok, ayrıldı mı? Arif Verimli kimdir, kaç yaşında?

23

Müge Anlı Arif Verimli neden yok, ayrıldı mı? Arif Verimli kimdir, kaç yaşında?

Hürriyet’te bulunan habere kadar, Arif Verimli sağlığından edinmek istemediğini belirterek Müge Anlı ile Tatlı Sert programından ayrıldığını belirtti.
Bir süredir programda yer almayan ve izleyicilerin dikkatini çeken Psikiyatrist Arif Bereketli, Müge Anlı ile Tatlı Sert programından 12 Şubat 2021 tarihi itibariyle ayrıldığını sosyal ağ üzerinden duyurdu. Bereketli, Instagram hesabından yaptığı açıklamada, ” Deontoloji ve Tıbbi sınırlarımı çakmak benim hayat tarzımdır, aşılamaz çizgimdir, meslek ilkemdir. Bunun için yüksek hassasiyet görünüm çabası beni yoruyor ve nihayetinde sağlığımdan elde etmek istemiyorum.” ifadesini kullandı.

Arif Verimli niçin ayrıldı?

Programın 27 Ocak tarihli bölümde de stüdyoda bulunmayan Verimli ile ilgili sunucu Müge Anlı açıklama yapmıştı. Anlı, Arif Bereketli’nin ertelenemeyecek işleri nedeniyle arasında olamayacağını söylemişti. 

Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Sevenlerim, Dostlarım; 12.02.2021 tarihi itibari ile 2008 yılından bu yanlamasına danışmanlığını yaptığım Müge Anlı ile Tatlı Sert programından kendi isteğimle ayrıldım. Başta Müge Anlı ve Rahmi Özkan’a, daima saygı ve sevgi gördüğüm bütün ATV emekçilerine ve öncelikle Taner Ercan elde etmek üzere Mavi Klaket Yapım’a fazla teşekkür ederim.

Arif Bereketli sosyal medyadan kendisine yöneltilen ‘Şevki Öğretmen yüzünden ayrıldınız değil mi? Kırgınlığınızın sebebi bu.” sorusuna evet yanıtını verdi.

Arif Verimli kimdir?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Arif Öğretmen olarak tanıdık Arif Verimli, 1 Haziran 1954 yılında Antalya’da tanınan bir ticaret adamının 4. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul çağına kadar ailenin en küçük bireyi olarak ilgi ve sevgi içinde büyüdü.

İlkokulu Antalya’da Namık Kemal İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi de Antalya’da bitirdi.

Buluğ Çağı yıllarından itibaren geleceğini düşündü. Lisede iken fizik mühendisi olmayı düşlüyordu. Fizik mühendisi olan bir fizik öğretmeni yaşama bakışını değiştirmişti. Üniversite giriş sınavlarında, gençlik yıllarının gerçek dışı olan fizik mühendisliğini
kazanmasına karşın ailesinin ısrarları ile Tıp Fakültesine girdi. Tıp Fakültesine girdiğinden bu yana basmakalıp bir hekim olmamaya özen gösterdi. O yıllarda Bursa Tıp Fakültesi ( bugünkü adıyla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi )
İstanbul’da eğitim vermekteydi. Üniversitenin verdiği kararla okul Bursa’ya taşındı. Öğrenciler bir zaman sonradan Bursa’da eğitimin iyi olmayacağı fikriyle İstanbul’a döndüler. Arif Bereketli ve beş arkadaşı ise geri dönmedi.

Verdiği bu karar Tıp yaşantısında, mesleksel anlamda etkilendiği insanlarla sıkı ilişkiler içerisinde yaşadığı yıllar oldu.
Bu kişilerin en başında ise paha biçilmez hocaları Prof. Dr. Bilgen ve Suna Taneli gelmektedir. Psikiyatrist olmaya 4. sınıfta iken karar veren Arif Bereketli, kendisine;

-Arif neden Psikiyatri Anabilim Dalını tercih etmek istiyorsun? diye soran Kürsü Başkanına şu cevabı verdi:
-Genelde hekimler hastadan uzaktan kalmak istemezler, hastalarına yakın olmak isterler. Ben ise iç içe olmak istiyorum.

Çok içten insanlarla ihtisas eğitimini tamamladı. Bütün beynini bir bilim adamı olmaya adadı.
1977’de Tıp doktoru oldu. Derhal gerisinde birkaç ay daha sonra psikiyatri asistanı oldu. 1978’de Aydan Hanımla evlenen Bereketli’ nin 1980’de ilk çocuğu Ural, 1984’de ikinci çocuğu Aras doğdu.

1982’de uzman olan Verimli 1982-1983 yılları arasında Adana Askeri Hastanesinde askerlik görevini tamamladı.
1983’te gerekli hizmet ataması ile Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesine Başasistan olarak başladı.
Bu andan itibaren geldiğimiz güne değin Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin modernizasyonu ve bilimsel düzeyinin arttırılmasında bir nefer gibi çalıştı.

1994-2003 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimliğini sürdüren Prof. Dr. Arif Bereketli, aynı hastanede 5. Psikiyatri Klinik Şefi olarak hastaneye hizmetlerine devam etti.

En büyük gerçek dışı çalıştığı kurumun bir enstitü olmasıydı.

Tüm iş hayatı içerisinde pek çok bilimsel kongreye lüzum konuşmacı lüzum genel sekreter olarak katılmıştır.

Özellikle İstanbul genelindeki liselerde Gençliği Uyuşturucu ve Alkolden Gözetmek için verdiği seminerler uyarı çekmektedir.

Sayısını kendisinin de hatırlayamadığı kadar çok bilimsel yazı ve makalesi yer alan Bereketli’ nin bundan başka gözü gibi koruduğu fazla geniş bir el işi maket gemi koleksiyonu vardır.

Başhekimliği döneminde kurduğu Evlilik Danışma Merkezi,UMATEM,182 Umut Işığı Hattı,İntihar Müdahale Merkezi halen toplum faydasına hizmet etmektedir.

2004′ de Başhekimlik görevinden alınmasından sonra Sağlık Durumu Bakanlığına aleyhinde açtığı davayı kazanarak görevine iade edilmiş, oysa başhekimliğe geri dönse de düzenli çalışabileceği bir takım ve ortam olamayacağını düşündüğünden göreve başlamamış ve emekliliğini istemiştir.

Emekli olan Bereketli 2005 – 2011 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak atama almıştır. Şu an muayenehanesinde serbest hekimlik yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çukur Cumali kimdir? Müfit Kayacan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde antalya, antalya büyükşehir belediyesi ve gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.