Genel Blog

Müge Anlı Şevki Hoca kimdir? Şevki Sözen kaç yaşında, eşi kim?

31

Müge Anlı Şevki Hoca kimdir? Şevki Sözen kaç yaşında, eşi kim?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında hafta içi her gün Adli Tıp konusunda yorumlar yapan Mehmet Şevki Sözen’in nereli olduğu merak ediliyor. Evli ve bir çocuk babası olan Mehmet Şevki Sözen, Fransız Lisesi mezunudur. Peki lakin Mehmet Şevki Sözen kaç yaşında, nereli, instagram adresi ne?

Şevki Sözen kimdir?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programının Şevki Hoca’sı olarak bilinen Şevki Sözen 1963 yılında dünyaya geldi ve Ataköy İlköğretim Okulu, Saint Benoit Fransız lisesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Yargı Bakanlığı Adli Tıp Kurumu, İstanbul Adli Tıp Uzmanlığı Eğitimi, Rutgers Üniversitesi, Amerika New Jerse ve Adli Tıp Doçentliği, Adli Tıp Proförü olmuştur.

1987 senesinde asistan olarak meslek hayatına atılan Prof. Dr. Şevki Sözen 1990 ve 1991 yılları aralarında Protez Subay olarak Gülhane Askeri Tıp Akademisi Patoloji Anabilim Dalında askerlik görevini yerine getirmiştir.

sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde atli tıp uzmanı, adli tıp doçenti ve adli tıp profösörü olarak çalışmıştır. 2001 ve 2003 yılları aralarında ise Yargı Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Şevki Sözen günümüzde İstanbul Tıp Fakültesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli olan Prof. Dr. Şevki Sözen’in bu evliliğinden bir evladı vardır. çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Tiyatro ile bir hayli ilgilenmekte, bununla beraber aile içi güç, cinsel saldırılar ve çocuk istismarı konuları üstüne danışmanlık yapmaktadır.

 

Prof. Dr. Mehmet Şevki SÖZEN Afganistan Kabil’de doğmuştur. Babası Prof. Dr. Hayri SÖZEN ise Makedonya İştip Kasabasında doğmuştur. Baba göre aslen Makedonya asıllıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Müge Anlı Arif Verimli neden yok, ayrıldı mı? Arif Verimli kimdir, kaç yaşında? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.