Genel Blog

Murat Kurşun kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Murat Kurşun’un hastalığı nedir? Eşi Asena Toprak kimdir?

12

Murat Kurşun kimdir, aslen nereli, kaç yaşında? Murat Kurşun'un hastalığı nedir? Eşi Asena Toprak kimdir?

Minik yaşlardan bu yana müzik dünyasının içinde olan Murat Kurşun, çoğu başarılı albüme imza atmıştır.  Bugüne kadar Seni Hoşuna Gitmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albümü yer alan sanatçının hayatına dair teferruat merak ediliyor.

Murat Kurşun kimdir, kaç yaşında, nereli?

Murat Kurşun’un kendisinden 23 yaş küçük olan eşi Asena Toprak, Miss Turkey 2015 yarışmasına katılmış fakat dereceye girememişti. Aslen Mardinli olan Murat Kurşun, 1974 yılında dünyaya geldi. 7 yaşından bu yanlamasına müzikle iç içe olan Murat Kurşun, darbuka, bateri, org ve saz çalmaktadır. Bugüne dek Seni Sevmek, Yaşanan Ne Varsa, Sen Olmasan, Sevenler Gece Ölür, Görürüm Seninle Onu, Ben Yanayım ve İlle de Sen isimli 8 adet albüme imzasını attı. Flash TVekranlarında kendi ismini taşıyan Show porgramını sundu.

Bir klip çekiminde Miss Turkey 2015 üçüncüsü Asena Toprak ile tanışan Murat Kurşun, 2016 yılında düğün masasına oturdu. Aralarında 23 yaş ayrım yer alan Murat Kurşun ve Asena Toprak çiftinin bu evliliklerinden Murat Can adında bir oğulları var.

602cd38d5cf3b01e7cb0452d

Murat Kurşun’un hastalığı MS nedir?

Murat Kurşun’a da MS teşhisi konuldu. MS hastalığı, öteki bir adıyla Multiple Skleroz, beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığıdır. Merkezi asap sistemi, sinirler boyunca vücudumuzun farklı yerlerinde elektriksel mesajlar gönderen bir telefon santrali gibidir. Bu mesajlar bilinçli ve bilinçsiz bütün hareketlerimizi teftiş eder. MS hastalığı, vücudun mikroplara karşı göstermesi gereken reaksiyonun bir şekilde yolunu şaşırarak asap hücrelerini taşıyan yağlı kılıfa saldırmasıdır. Bu saldırıyla sinir hücrelerinin ritmi bozulur.

602cd3dc5cf3b01e7cb04531

Asena Toprak kimdir, kaç yaşında?

Yarışmaya katıldığında henüz lise öğrencisi olan Asena Toprak evlendiği için eğitim hayatına duraklamak zorunda kaldı. Asena Toprak, Murat Kurşun’un ikinci eşi. Murat Kurşun daha önce şarkıcı Ceylan ile evlenmiş bir yıl sonradan boşanmıştı. Asena Toprak, Miss Turkey 2015 yarışmasına katılmış ancak dereceye girememişti.

Bir önceki yazımız olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 182.son bölüm tek parça, full izle! EDHO 183. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Alparslan öldü mü? başlıklı makalemizde edho, edho 181. b?l?m ve edho 182. b?l?m fragman? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.