Genel Blog

Mutlu Kaya kimdir, kaç yaşında? Paylaş Benimle Mutlu Kaya’nın hayatı

0 58

Mutlu Kaya kimdir, kaç yaşında? Paylaş Benimle Mutlu Kaya’nın hayatı

Yaşadığı zorluklarla izleyicileri duygulandıran bir hayat hikayesine sahip olan Mutlu Kaya oldukça güç günler geçirdi. Katıldığı ses yarışmasında büyük beğeni toplayan Kaya, daha sonra Diyarbakır’da silahlı saldırıya uğradı ve günlerce yaşam mücadelesi verdi. Saldırı sonrası ağır yaralanan Kaya, yaşam mücadelesini kazansa da daha sonra ablasını yine bir cinayete kurban verdi.

Mutlu Kaya’nın ablası erkek arkadaşı tarafından öldürüldü

MUTLU KAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? PAYLAŞ BENİMLE MUTLU KAYA’NIN HAYATI

Bir televizyon kanalında yayımlanan ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya o dönem oldukça popüler olan yarışmanın öne çıkan isimlerinden biri olmuştu.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya günlerce yaşama tutunmaya çalıştı. 1996 yılında dünyaya gelen Kaya şu an 25 yaşında.

8 kardeşli bir ailede yetişen Kaya, üniversitede Spor akademisini kazanmasına rağmen maddi zorluklar nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Mutlu Kaya, yarışmaya katıldığı dönemde 2015 yılının mayıs ayında Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bulunan evlerinde silahlı saldırıya uğradı.

Mutlu Kaya davasında karar açıklandı

 Silahlı saldırı sonrasında ağır yaralanan Kaya, uzun bir süre tedavi gördü. Mutlu Kaya’nın ablası Dilek Kaya da cinayete kurban gitti. Aynı şekilde avukatı da bir saldırıda maruz kaldı.

Mutlu Kaya’nın saldırıdan kısa süre önceki görüntüleri ortaya çıktı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.