Genel Blog

Nalan ne demek? Nalan kelimesinin anlamı nedir? Nalan ismi ne anlama geliyor?

22

Nalan ne demek? Nalan kelimesinin anlamı nedir? Nalan ismi ne anlama geliyor?

Nalan ismi kız çocukları için anne ve babaları göre beğenilir. Kız çocuklarına konulan Nalan adının o kadar fazla anlamı vardır. Nalan Farsçada inleyen anlamına gelir.

Nalan kelimesi feryat eden anlamına kazanç. Nazik ve ağırbaşlı kimseler için kullanılır. Nalan ismi aynı zamanda hazin demektir. İnleyen, çığlık atarak inleme tutan acı doymuş kişilere Nalan dendiği için, Nalan denildiğinde insanların aklına hazin ahali kazanç.

Nalan’ın öyle fazla anlamı bulunur. Nalan bununla birlikte gözü yaşlı anlamına gelir. Nalan ismi narin kimseler için bir önad olarak kullanılır. Nalan ismine sahip kişiler duygusal ve kırılgandır.

Türkiye’de Nalan ismine sahip 19150 kişi vardır. Bu kişiler İstanbul ve Ankara ilk önce elde etmek üzere pek fazla şehirde bulunur. Nalan ismi Türkiye’deki kullanımına kadar 323. sırada yer alır.

Nalan İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

Nalan isminin Kur’an’da geçip geçmediği çok merak edilen bir konudur. Anne ve babalar için koyacakları ismin Kur’an’da geçiyor olması önemli bir durumdur. bununla birlikte Nalan isminin anlamı da dikkat çekicidir.

Nalan ismi Kur’an’da geçmemektedir. İslam’a göre çocuklara verilmemesi gereken isimler listesinde Nalan adı bulunmaz. Öteki isimlerden bambaşka anlayış sahip olduğu ve çok kullanılan isimler aralarında yer almadığı için çocuklarına ad düşünen ebeveynler Nalan ismini seçebilir. Nalan ismini çocuklara koymanın dini bir yükümlülüğü yoktur. İsim anlamını düşünerek çocuklarına koymaları anne ve babalara tavsiye edilir. Eğlenceli ve enerjik isimler aramayan ebeveynler için Nalan ismi epeyce uygundur.

Bir önceki yazımız olan AÇIKLAMA GELDİ! Survivor İsmail Balaban nişanlısı kimdir, ayrıldı mı? Survivor 2021 İsmail Balaban kaç yaşında, annesi merak ediliyor başlıklı makalemizde survivor, survivor 2021 ünlüler ve survivor ismail hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.