Genel Blog

Nasıl Güzel Olabilirim?

145

Nasıl Güzel Olabilirim?

Botoks, LPG, lazer ve daha bir nice aygıt ve formül güzelleşmek, çiçeklenmek veya ara sıra kozmetik sorunlardan ayrılmak isteyenlere destek veriyor. Fakat uzmanlar, “Estetik girişimler yaptırırken sağlığınızdan olmayın, kalın kafalı dönüşü sıfır hasarlara uğramayın” diyor.
Uygulamalar amacıyla güzellik salonlarını ve kuaförleri değil, Keyif Bakanlığı’nın onayladığı görk merkezlerini yeğleme edin. Estetikte kalın geçer yöntemler geçtiğimiz ay Bursa’bile yapılan 4’üncü Uludağ Dermatokozmetoloji Günleri’nde masaya yatırıldı. Deri hastalıkları ve plastik cerrahlar kesif kullanılan yöntemleri değerlendirdi. Kongrede konuşan Nişantaşı Sculpture Tedavi Merkezi Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Betül Şengör’den kongrenin benzeri özetini aldık.
LPG başka yöntemlerin etkisini artırıyor
LPG biricik başına yapıldığında, diyetsiz da vücutta daralma-sıkılaşma oluyor. Rejim eklenirse kilo kaybı bile görülüyor. Mezoterapi, karboksiterapi kabil yöntemlerle gelişigüzel uygulandığında yağ yakımı etkileri katlanıyor.

Selülit tedavisinde bir tane formül yetmiyor
Selülit derdi olmayan neredeyse kimesne kalmadı. Genellikle kadınların sorunuysa de, kilogram düzlük ve androjen hormon yetmezliği kâin erkeklerde da görülebiliyor. Selülit tedavisinde meri yöntemler içinden haddinden fazla sözü edilenlerden biri mezoterapi. Selülitin nedenleri çoğunlukla şakkadak fazla. Kap şeş bandaj dokusunda ödem, ancak dolaşımın bozulması, yağ tutulumunun artması kadar birbiriyle münasebetli, hamhalat döngüye dönüşen nedenler. Uzmanlar iki konuda tamamen hemfikir: İlki tedavinin nedenlere yönelik planlanması. Ötekisi bir tane başına hiçbir tedavinin tam olmadığı. Bu nedenle öncelikle selülitin yer eke nedeni sevgili dönme bozukluğunun giderilebilmesi amacıyla masaj uygulanması eşya. Fakat masajın ehil ellerde yapılmaması, sorunun elan de kötüleşmesine nöbet açabiliyor. Tekrar uzmanlar masaj konusunda genişlik gani yöntemin LPG olduğunda uzlaşıyor. Antrparantez masajın bir anda sonrasında makbul mezoterapiyle haddinden fazla daha dolgunca sonuçlar alınabileceği açıklandı. Akıllıcasına tagaddi ve spor biçimi, artağan nakit tüketimi birlikte başarıyı artırıyor.
Akla Yatkın düze ve aralıkla yapılmayan botoks atıl
Botoks önemini çoktan kanıtladı. Halen ciltte yaşlanmaya alın yer çok yeğleme edilen formül. İstenildiği ahit bırakılabilmesi, kalınan yerden devam edilebilmesi dolayısıyla yeğleme ediliyor. Botoksun üstelik kuralları var. Akla Yatkın mesafe ve dozla mebzul serencam veriyor. Kavisli dozlar, cildin alışması, antikor üretmesi botoksun tembel kalmasına hastalık oluyor.
Hayvani asıllı dolgular zaman oldu
Ameliyatsız estetik uygulamalarda dolgular, botoks kadar geçmiş sıralarda. Hayvani kökenli malzemeler riskleri sebebi ile ayrılma edildi. Deminden sunu çokça geçer not dolgular, özünde hyaluronik hamız içerenleri. İnsanın kendi yağ hücreleri ve kulak arkasından alınan cilt hücreleriyle yapılan dolgu (fibroplast) de sıklaşıyor. Özellikle ara sıra akne izleri, ten sarkmalarında cildin baştan yapılandırılması amacıyla fibroblast dolgular veriliyor. Hyaluronik hamız, munsap-yanak arası, ağız ve iki grup arasına enjekte ediliyor. Kalıcılık süresi molekülün yapısına, markaların ayrımlı içeriklerine göre değişiyor.
Daha dip peelingler başladı
Kimyasal peeling, lekelerin açılması, akne ve akne izlerinin tedavisi, yağız bekçi üreten semiz ciltlerde, cildin kırışıklıklarını kısaltmak amaçlı kullanılıyor. Bir Tane başına uygulanabildiği üzere apayrı yöntemlerle toplanmış bile ediliyor. Sayrılarevi koşullarında yapılması şart olmayan, fakat elan yoğun soyan peelinglerin kullanımı artıyor.
Soğutucu sistemi sıfır lazerden ırak durun
Günümüzde lazer sebebiyle mukavim çok sorunun tedavisi yapılıyor. Bildirme kudretli olduğu alanlardan biri kalıcı epilasyon. Piyasada çok fazla sayıda ve çeşitte lazer var. Fakat ciltte yanığı karşılayıcı frijider sistemi bulunmayan lazerlerden uzak durun. Uygun züğürt ve cihazın seçimi başarının geçmiş şartı. Lazer epilasyon çabucak bedii amaçlı ve konforlu olduğu amacıyla değil keyif açısından üstelik heybetli benzeri konuma cemaat. Özellikle kıl dönmesinde biricik çözüm sayılabilir.
Çatlakların yüzdelik yüz tedavisi bibi yok
Çatlak tedavisinde hiçbir formül bir tane başına tam sonuç vermiyor. Fakat akıllıcasına yöntemler gelişigüzel denenirse, kozmetik adına kabul edilebilir sonuçlar elde ediliyor. Mezoterapi, karboksiterapi, mikrodermabrazyon, kimyevi peeling, çırağ tedavileri bunlardan birkaçı. Cilde sürülen ürünler, bir tane başlarına olağanüstü yaratamasalar da özge tedavilerle birlikte denenebiliyor. Değme zaman söylendiği gibi cildi iyi rutubetlendirmek, eli nimetli akarsu somurmak, kilo kontrolü, yatkınlık varsa inhibütör mahsulat dercetmek tavsiyeler arasında.
Ellere haftada ayrımsız semiz kremle ovma yapın
Eller de aksi dış koşullara küşade gövde organlarımızdan. Rüzgar, sevimsiz, çağ ışınları, günahsızlık malzemeleri, deterjanlar, arazi vs. kâffesi elleri yıpratır, sertleştirir, çatlatır, kurutur ve yaşlandırır. Bildirme beş altı yüzünüz kadar ortada olan ellerinize yönelik yapacağınız bildirme iyi sıhhat canlı esirgeme. Ellik giyerek gelişim yapın. Özellikle deterjan, temizleyici kullanarak yaptığınız işlemler sırasında. ellerinizi ihmal etmeyin.
Günlük bakımda el kremleri veya losyonlar alelumum tam. Fakat hiç olmazsa haftada bire bir kat yağlı bire bir kremle ovma yapmanızda kâr var. Tıpkısı sair derman da annelerden kalma. arada bir yatmadan ellerinize vazelin sürün, pamuklu ellik giyin. Sabah ellerinizin yumuşaklığına şaşıracaksınız. Ellerinizi katır kutur deriden yetmek istiyorsanız, ponza taşı taşını deneyebilirsiniz. Özen, ölmüş derilerden kurtarayım derken hırpalamayın. Bunlar sizi kesmiyorsa, ellere müteveccih SPA’lardan ve özel bakım hizmetleri sunan merkezlerle ilişki haline olabilirsiniz.
Peçe üzere yer ferah ahit uykudan geçmiş
Yüzünüze peçe yapmayı denediniz mi tek? Maskenin ardından takkadak kendinizi daha gür hissetmenin yanında, cildinizin kan aldığını duyarsınız. Piyasada satılan zümre soy maskeden size akla yatkın işlev, bedel ve kokuda olanı katiyen vardır.
Maskeyi kategorik istimal talimatına göre uygulayın. Fakat yüzünüzde zehir, sivilce evet da ten sağlığıyla ait eksantrik bir sıkıntı varsa, evvel benzeri cildiye uzmanına görünün.
Maskeden esbak evvel etap sililik. Maskeyi temiz, erkekseniz sakalsız cilde uygulayın. İmkanınız varsa buhar banyosu gözeneklerini açacaktır. Uzmanların önerisi, peçe uygulamasını aceleye getirmemeniz. Unutmayın kendinizi şımartıyorsunuz! Arz ongun zamanlama uykudan ilk… Karı oranla izole bire bir yassı, yağmur, kar, rüzgar, güneş ışığı, susturucu gazından cildinizi koruyabilirsiniz.

Maske uygulamanın ayrıksı incelikleri da var:
1- Ayn çevresine sürmeyin
2- Kuruduktan sonradan çekilerek soyulan maskeleri saçlı, kıllı bölgelere değdirmeyin
3-Yüzünüzde maske varken konuşmayın, gülmeyin, mimik yapmayın.
4- Maskeyi ılık suyla yüzünüzden çıkarıp temizledikten bilahare cildinizi nemlendirin.

Kimlik selülitin nedenleri arz haddinden fazla beğenilen dolgular hangileri cildin yeniden yapılandırılması için geçer dolgu çeşidi sunma çokça hangi dolgular yeğleme ediliyor? yaşlanmaya cebin yer aşkın tercih edilen formül selülit otama çeşitleri maskeler ne zaman yapılmalı? Peçe uygulamanın püf noktaları

Yoruma kapalı.