Genel Blog

Nero 2015 Classic

25

Nero 2015 Classic

Nero 2015 Classic, uzun senelerdir CD ve DVD medyaları yazdırma programlarıyla belli Nero kadar yayınlanmış ve oldukça kolay bir kullanımı fazla sayıda farklı özellikle birleştirebilen kaliteli bir tatbik olarak karşımıza çıktı. Uygulamanın sahip olduğu bu özellikler geçmişte olduğu gibi sadece medya yazdırma üzerine şekillendirilmemiş ve bazı işe fayda ilave işlevler de başarıyla kazandırılmış.

Tabii fakat bildiğimiz herzamanki CD, DVD ve BluRay kaydolma işlevi Nero 2015 Classic içerisinde mevcut. Bunun yanına elinizde yer alan disklerdeki verilerin riplenmesini de sağlayan program, film ve video içeriklerinin düzenlenmesi için farklı alanlara yönlendirilmiş video düzenleme araçlarına da sahip. Bu Nedenle kolay video işleme olanakları için öteki programları kullanmanıza lüzum kalmıyor.

Program içerisinde Android ve iOS cihazlara direkt olarak elinizde bulunan video ve filmleri yayın imkanı bulunuyor ve bu nedenle herhangi bir bilgi kopyalama işlemi yapmadan mobilden bilgisayarınızda yer alan videoları izleyebiliyorsunuz. Bunun yanında mobil cihazlarınızda yer alan video ve öteki görsel içerikleri bilgisayarınıza kopyalamadan doğruca disklere yazdırma olanağınız da mevcut.

Resim ve videolara işlenen GeoTag bilgilerinden faydalanarak bu içeriklerin hangi konumlarda çekildiklerini tespit edebilen program, daha sonra hepsini çekildikleri yere kadar listeleyebiliyor ve kategorilendirebiliyor. Dolayısıyla bir disk yazma programının yanında multimedya yönetimi işlevlerine dair çok sayıda yardım sunduğunu söyleyebilirim.

Çizilmiş diskler üzerindeki verileri kurtarabilmek için de kurtarma araçlarına sahip olan Nero 2015 Classic, disklerinize yazdırdığınız verilerin uzun bir süre güvenle saklanabilmesi için SecurDisc adı verilen bir yöntem kullanıyor ve bu usul bir uçtan bir uca uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan diskteki verileri korumak muhtemel ayla geliyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan AIDA64 Extreme Edition başlıklı makalemizde diagnostics, sistem bilgisi ve system benchmark hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.