Genel Blog

Nero Burning ROM

29

Nero Burning ROM

Nero programı, çok uzun yıllardır CD ve DVD yazmak isteyenlerin en sık kullandıkları programlar aralarında yer alıyor oysa artık programın üreticileri biraz değişim gerektiğine kanaat getirmiş olacaklar ancak programın adını Nero Burning ROM olarak değiştirerek yeni bir başlangıç yapmışlar. Zira yeni program Windows 8 ve üzeri işletim sistemleri ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve vaktiyle olduğu gibi disk yazma işlemlerini çok basit bir ışık halkası getiriyor.

Her ne değin Windows’un kendi disk yazma özelliği olsa da bir takım disk türleri için bu geçerli olmayabiliyor ve bununla birlikte sürat, ince teferruat konularında Windows dosya gezgini azıcık beceriksiz kalıyor. Dolayısıyla Nero Burning ROM kullanarak daha iyi bir disk yazma deneyimi elde edebilirsiniz.

Programın dikkat çeken yanlarına göz attığımızda, CD, DVD, Blu-Ray gibi tanıdık bütün disk formatlarının yazılması için yardım sunduğunu kolayca görebiliyoruz. Eğer yazmak istediğiniz tüm veriler bu disklere sığamayacak dek büyüklerse, yine de disk yazmayı başlatabiliyor ve bir veriyi pat diye pozitif disk üstünde bulundurabiliyorsunuz. böylece herhangi bir dosya boyutu sınırlamasının olmadığını hatırlatmak lüzum.

SecurDisc adı bahşedilen yeni bir emniyet mekanizmasından faydalanan NERO Burning ROM, bu sayede çizilen disklerinizde yer alan verilerin sorunsuz bir şekilde kurtarılabilmesine de olanak tanıyor. bununla beraber diskleri şifrelemekte de kullanılan bu yeni yöntem bir uçtan bir uca kişisel verilerinizin yanlış kişilerin eline düşmesine engel olabiliyorsunuz.

Ses CD’lerinden müzikleri içeri almamak ve bilgisayarlarına kaydetmek isteyen kullanıcılar da yine zorunlu tüm araçları Nero Burning ROM 2014 içerisinde bulacaklardır. MP3, OGG, FLAC gibi aşina bütün popüler ses formatlarını desteklemesi doğruca kalite kaybı olmadan ses CD’lerinizi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

aynı zamanda disk imaj dosyalarını direkt olarak disklerinize yazdırabilir, dilerseniz disklerinizi bilgisayarınıza bu disk imaj formatlarında da kaydedebilirsiniz. Programın arayüzünün sade ve kavranabilir bir şekilde hazırlanmış olması doğruca kullanırken herhangi bir sorunla da karşılacağınızı sanmıyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan Recent Files Scanner başlıklı makalemizde ?????, ??????? ve files hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.