Genel Blog

Netflix izleme geçmişi nasıl silinir? 6 adımda pratik yöntem Abone sayısı hızla yükselen Netflix’in başarılı algoritmasıyla kullanıcının tercihlerine göre içerik…

21

Netflix izleme geçmişi nasıl silinir? 6 adımda pratik yöntem
Abone sayısı hızla yükselen Netflix'in başarılı algoritmasıyla kullanıcının tercihlerine göre içerik...

Adım 1: İlk olarak Netflix uygulamasını açın ve sağ tarafta yer alan üç nokta seçeneğine tıklayın.

Adım 2:

Karşınıza ayarlar çıkacaktır, buradan hesap ayrıntılarını açın.

Adım 3:

Bu aşamada sizi Netflix’in internet sitesine yönlendirecektir. daha sonra altında kullanmış olduğunuz profili seçin.

Adım 4:

Kullanmış olduğunuz profili seçtikten sonradan altında izleme etkinliği seçeneği olacaktır. İzleme etkinliği seçeneğini açın.

Adım 5:

Son olarak karşımıza Netflix izleme geçmişi silme ekranı geliyor. Burada daha önce izlediğiniz dizi ve filmlerden oluşan bir liste bulunuyor. Burada istediğiniz dizi ya da filmin yanında bulunan daire ikonuna tıklayarak izleme geçmişini silebilirsiniz. Bu sayede seçtiğiniz içeriği daha önce izlenenler listesinde çıkartabiliyorsunuz.

Adım 6:

Eğer sadece bir içeriğin aksine izleme geçmişinin tamamını silmek isterseniz, altında yer alan tümünü gizle seçeneğine tıklayarak izleme geçmişinizi adamakıllı kaldırabilirsiniz. Tüm bu adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde izleme geçmişiniz, 24 saat içerisinde hesabınızın bağlı bulunduğu tüm cihazlardan kaldırılacaktır.

Ülkemizde de oldukça popüler olan Netflix, geçtiğimiz Aralık ayında Türkiye’de 3 milyonun üstünde abonesi olduğunu açıklamıştı.

Bilhassa son zamanlardaki Türk yapımı dizi ve filmlerinin bütün dünya genelinde ciddi izlenme sayılarına ulaşması sebebiyle Türkiye’ye büro açmaya karar veren Netflix, birincil ofisini İstanbul’da açacağını duyurmuştu. Hatta ofis müdürü için bildiri yayınlamıştı. İstanbul’da açacağı ofis ile birlikte Türk yapımı dizi ve filmlere daha da yük vermesi beklenen Netflix, keza Türkiye’deki abone sayısını da arttırmayı planlıyor.

Netflix, kesintisiz güncellediği özellikleri ile abonelerini memnun etmeye çalışıyor. En son görüntüyü kapatıp telefonda başka işlemler yaparken sadece sesi duymayı sağlayacak nitelik kullanıma sunulmuştu. Tam ekranda görüntünün üstteki kısmında bulunan “Video Off” (Videoyu Kapat) düğmesi yerine dilekçe ayarlarına gidip “Audio Only” (Yalnızca Ses) kısmında karşısına meydana çıkan “Always On” (Her Zaman Açık) veya “Headphones or External Speakers” (Kulaklık veya Harici Hoparlör) seçeneklerinden birini faal hâle getirmek özelliği uygulamak için yeterli.

Bir önceki yazımız olan Elon Musk'ın 'Oyuncağı' Olan Kripto Para: Dogecoin Nedir, Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoin fiyatı ve bitcoin madenciliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.