Genel Blog

Netflix’in Mayıs Ayı İçerik Listesi

0 165

Nisan ayının bitişine doğru gözler dünyanın en büyük internet dizi ve film izleme sitesi olan Netflix’e çevirildi. Çünkü karantina günlerinde insanların canı sıkılmaması için başvurduğu bir çok platformlardan biri olan Netflix Mayıs ayındaki yayınlayacakları dizi ve film listesini yayınladılar.

Netflix dünya üzerinde adını duyurmuş site olmasının yanında kendini sürekli güncelleyerek elinde kullanıcıları tutmayı naşaran bir site. Bu yüzden bir sürü Netflix abonesi her ayın sonu yeni çıkacak olan filmleri dört gözle bekliyor. Bizde size bugün Netflix’in mayıd ayında çıkaracağı film listesini sunduk.

Karantina yüzünden herkesin evde kaldığı bu dönemde herkes evde vakit geçirmek için bir aktivite bulmak istiyor bu ya oyun oynamak ya spor yapmak yada film dizi izlemek oluyor tabi film dizi izlemek için en iyi platform olarak Netflix olduğu kesin. Bu yüzden herkes bu dönemde bir Netflix aboneliği almayı tercih ediyor. Bizde size bu Mayıs ayında çıkacak olan dizi ve film listesini sunduk.

Netflix’in Mayıs Ayındaki Listesi:

Netflix’in Mayıs Ayında Yayınlayacağı Netflix Orijinal Dizileri

Hollywood (1 Mayıs)

İkinci Dünya savaşının ardından kendilerine sinema sektöründe bir yer edinmek için çabalayan aktör ve film yapımcısı grubun hikayesini göz önüne alıyor. Hollywood’da bulunan o ırkçı, cinsiyet ve cinsellik üzerine kurulan ön yargıları ve kurulan haksız sistemelere karşı bir duruş sergileyen bu dizi, bir zamanlar Hollywood Altın Çağı olarak bilinen zamanın altında yatan sırları ortaya çıkarıyor.

All Day and a Night (1 Mayıs)

13th ve When They Us gibi bir çok sayesinde siyahilerin çektiği sistemsel zorunlulukları herkesin göz önüne çıkaran Netflix, gene bir benzer yapımla karşımıza çıkıyor. Jeffrey Wright ve Ashton Sanders’in başrolleri bölüştüğü All Day and a Night babasının yolundan gitmek isteyen ve gangster olmak isteyen fakat etrafındaki insanlar yüzünden suçlara itilen ve ne olduğunun anlamadan bir anda kendini hapishanede bulan bir kişinin hikayesini anlatıyor.

The Gentlemen (5 Mayıs)

Bir profesyonel olan Guy Ritchie’in yönetmenliğini yaptığı film The Gentlemen, Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Henry Golding ve Colin Farrell gibi bir çok ünlü ismi tek bir film’de toplamaştır. Aksiyon-Komedi türündeki film, Londra’da uyuşturucu satıcısı olan Mickey Pearson’ın emekli’liğe ayrılmak istemesi sonucu gelişen olayları konu alıyor.

Spider-Man: Homecoming (7 Mayıs)

Spider-Man’in spin-offu olan Spider-Man: Homecoming Tom Holland’ın baş rollüğünde çekilmiştir. Diğer filmlere kıyasla her zaman oluğu gibi Marvel Evrenin aksiyonunu bol bol izleyiciye yansıtıyor ve soluksuz ve hiç sıkıcı olmayan bir aksiyon ile karşımıza çıkıyor.

The Eddy (8 Mayıs)

Netflix’in Mayıs ayında yayınlayacağı bir diğer dizi ise The Eddy, Film günümüzün Paris meşhur kültürlü ve güzel sokaklarında geçiyor. Dram türüne sahip bu filmde durumu zora girmiş bir bar sahibinin, bar orkestrası ile birlikte tehlikeleri konu merkezi eden bir hikaye ile karşımıza çıkıyor.

Snowpiercer (Kesin tarih henüz açıklanmadı)

En iyi Film Oscar’ını alan yapım Parasite’nin yapımcısı olan Bong Joon Ho’nun ilk defa İngilizce olarak yaptığı film olan Snowpiercer filmi Netflix sayesinde güzel bir diziye uyarlanması yapıldı. Aynı adlı dizide çok tanınan Captain America yani Chris Evans baş rolde bulunuyor. Filmin konusu ise felaket sonrası hayatta kalan insanların dünya etrafında dönen bir hayatını sürdürmek zorunda kaldığı distopik bir dünyayı ele alıyor.

Te quiero, imbécil (Seni Seviyorum Aptal) (15 Mayıs)

İspanyol drama film’i olan bir gün içerisinde hem sevgilisinden ayrılan hem de işini kaybeden 30 yaşındaki bir adamın hikayesini anlatıyor

White Lines (15 Mayıs)

White lines Dram-Suç türünde ki bir dizidir. Bir DJ’in ibiza’da gizemli bir şekilde kaybolmuştur fakat cesedi ortaya çıkmamıştır. Aradan 20 yıl geçmesinin ardından cesedinin ortaya çıkması ile başlayan hikaye DJ’in kız kardeşinin abisinin ölümünü giün yüzüne çıkarmak için verdiği bir mücadelede bir adaya gider ve bunun sonucunda hayatını komple değiştirecek bir maceraya adım atar.

80 Günde Devri Alem (21 Mayıs)

Bir klasik olan 80 Günde Devri Alem’i Fransız Jules Verne tarafından Film uyarlanması yapılmıştır. Bu iki saatlik kesintisiz bir macera içine sokuyor. Baş rollerini Jackie Chan, Steve Coogan ve Cécile de France’ın paylaştığı film de, bir iddia yüzünden dünyanın her yerini gezen üç kişinin hikayesini anlatıyor.

Ayı Teddy (22 Mayıs)

Ayı Teddy, Seth Macfaarlane tarafından yazılmış olup Family Guy yaratıcısıdır. Komedi türünden olup eğlenceli mizaha ev sahipliği yapan Filmin baş rolünü en sevilen aktörlerden biri olan Mark Wahlberg’’dir. Ayı Teddy’e seslendirme yapan kişi ise Seth MacFarlane‘dir. Eğer vaktiniz var ve eğlenceli bir şeyler arıyor iseniz Ayı Teddy’i izlemekte fayda var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.