Genel Blog

Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? 2021 Nihat Hatipoğlu sahur iftar programı kaçta?

34

Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında? 2021 Nihat Hatipoğlu sahur iftar programı kaçta?

Her Ramazan olduğu gibi 2021 Ramazan ayında da Nihat Hatipoğlu atv ekranlarında oluyor. Programda dertlerin devası dualar, abdest, namaza, oruç, zekat, fitre gibi konular hakkında soruların yanıtlanıyor. İzleyiciler Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç yaşında sorularının yanı sıra instagram adresi, ailesi hakkında bilgileri araştırıyor. İşte Nihat Hatipoğlu kimdir, kaç çocuğu var gibi soruların yanıtları…

Nihat Hatipoğlu kimdir?

65 yaşında ve Diyarbakırlı olan Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak tahsis yapmaktadır. Günümüzde atv’de haftalık programları devam etmektedir.Diyarbakır’da 11 Mayıs 1955 tarihinde dünyaya gelen Nihat Hatipoğlu, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’te Uşak İmam Konuşmacı Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Benzer Fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında da Doçent oldu. 2012 yılında ise Profesör oldu. 1985-1987 yılları aralarında Mısır’da Arapça üstüne eğitim gördü. İmam Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. 11 Mart 2017 tarihi itibarıyla YÖK üyeliğine getirildi. şu anda ise Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde Kurucu Rektör olarak atama yapmaktadır.3Nihat Hatipoğlu, milli televizyon kanallarında dini programları hazırlayıp sunmaya 5 sene Kanal A’da program yaparak başladı. Hem Ankara’da yayınlama yapan iki yerel radyoda (Arifan radyo, Amaç radyo) 10 yıldan bu yanlamasına tekrar tekrar haftalık yayınlarına halen devam etmektedir. 2004 yılında Ramazan ayında Flash TV’de, 2005 Ramazan ayında Star TV’de Sahur programını hazırlayıp sundu. 2005 yılında Star TV’de Dosta Dürüst programı sundu. 2005-2010 yılları aralarında Ramazan ayı boyunca Star TV’de İftar ve Sahur Programlarını sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri İftar ve Sahur programlarını öncelikle seçti.kaynak belirtilmeli Programları Türkiye’de birçok radyoda yayınlanmaktadır. Halen atv’de haftalık programları devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış Kaset, CD, VCD’si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında çabuk konferansları devam etmektedir. Yazı Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Incelemeler ve benzeri dergilerde yayınlandı.18 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne rektör olarak atandı.

Bir önceki yazımız olan Yasak Elma Kaya kimdir, gerçek adı ne? Barış Kılıç kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde yasak elma kaya, yasak elma kaya ayrılıyor mu ve yasak elma kaya gerçek adı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.