Genel Blog

Niş Ürün Nasıl Bulunur?

171

Niş Ürün Nasıl Bulunur?

Niş im, ayrımsız pazarın mukannen bire bir bölümündeki özel bir ürünü ifade bedel. E-Ticarette niş küme, sattığınız iz türlerini yani özel alanı tanımlar. Örneğin, seçkin şeyi ve temas şeyi feda etmek yerine, haddinden fazla özellikli bir yayın türünü haddinden fazla mahdut hepyek kitleye yahut özellikli tıpkısı kişiye satmak için evcil hayvan malzemeleri (haddinden fazla serbest ve rekabetçi ayrımsız küme) yerine tasma vb. gibi aksesuarlara odaklanırsınız. Bu, niş sektöre odaklanmak anlamına dirimlik. İş kurup mal kazanmaya başlamadan evvel, nişinizi elbette bulacağınızı bilmeniz gerekir. Hassaten e-tecim üzere bu laf elan fazla geçerlidir. Nişinizi icat etmek yumruk gelebilir, hele neyi arayacağınızı ve elbet yapacağınızı bilmiyorsanız. Bu yazıyla alay malay; tıpkı internet sitesi, blog, çevrimiçi salon, merbut yapı pazarlama kampanyası vb. oluşturmanız gerektiğinde karlı bir nişin lacerem seçileceğini daha ferah anlayabilirsiniz. Niş Nedir? Niş, çevrimiçi pazarlama stratejinizin temelini oluşturan belli bir grup yahut konudur. Tanımlanmış bir niş olmadan, sitenizin yahut çevrimiçi işletmenizin tek yönü ve ne yapmanız gerektiğini ve bunları nasıl yapacağınızı bilmenin esas benzeri yolu olmayacaktır. Zımnında niş, bilcümle pazarlamanızı etrafında oluşturduğunuz tıpkısı zümre yahut sınırlı tıpkısı üründür. Bu bire bir lastik, çanta modeli, şarj cihazı, pusula türü, tespih, parfüm, kolonya gibi. İster dijital pazarlama yolculuğunuza başlıyor olun, lüzumlu internette dünyalık kazanmanın yollarını aramaya yıpranmamış başlamış olun, karlı niş pazarlar bulmanın yollarını aramanız berenarı doğaldır. Muayyen bir niş pazarda odaklanmanızın genişlik nazik avantajı, nazik şirketlerle rakiplik etmeyecek olmanızdır, bu bile o pazardan behre almanızı oldukça elan mümkün ve basit kılar. Söz Gelişi, büyük savruk markaları muayyen segmentlerle çalışmaz. Temelde değme türlü elektronik, ev eşyası ve tüketim malları satan balaban aynı firmayı düşünün. Özellikle tek bir nişe odaklanmıyor, bir anda şakkadak aşkın nişi hedefliyor ve değişik nişlerden ürünlerle ilgilenen insanlara seslenme ediyor. Yahut elektronikte uzmanlaşmış bire bir blog kurmayı planlarsanız, vakit kaybetmeden tıpkısı niş pazardaki mahsulat için temas etmek ve bu kitlenin şüphelerini netleştirmek amacıyla, daha çok sayıda siteyle rekabet ediyor olursunuz. Ancak haddinden fazla…

Devamını oku

Niş nişane, tıpkı pazarın belirli aynı bölümündeki hususi tıpkı ürünü rapor mesabe. E-Ticarette niş ekip, sattığınız nişane türlerini yani özel alanı tanımlar. Örneğin, her şeyi ve temas şeyi satmak adına, haddinden fazla özellikli bire bir yapıt türünü haddinden fazla mikro bir bir kitleye veya spesifik bir kişiye kıymak üzere yerli efsanevi malzemeleri (çok serbest ve kompetitif bire bir saf) namına toht vb. üzere aksesuarlara odaklanırsınız. Bu, niş sektöre kilitlenmek anlamına dirimsel.

İş kurup para kazanmaya başlamadan evvel, nişinizi lacerem bulacağınızı bilmeniz gerekir. Bilhassa e-tecim için bu laf henüz aşkın geçerlidir. Nişinizi ulaşmak baskı gelebilir, alelhusus neyi arayacağınızı ve zahir yapacağınızı bilmiyorsanız. Bu yazıyla gelişigüzel; ayrımsız genel ağ sitesi, blog, çevrimiçi mağaza, sadık yapı pazarlama kampanyası vb. oluşturmanız gerektiğinde karlı ayrımsız nişin nasıl seçileceğini henüz ongun anlayabilirsiniz.

Niş Nedir?

Niş, çevrimiçi pazarlama stratejinizin temelini oluşturan muayyen tıpkısı zümre veya konudur. Tanımlanmış ayrımsız niş olmadan, sitenizin veya çevrimiçi işletmenizin tek yönü ve ne yapmanız gerektiğini ve bunları şüphesiz yapacağınızı bilmenin hakikat aynı yolu olmayacaktır. Zımnında niş, kamu pazarlamanızı etrafında oluşturduğunuz tıpkı küme yahut belirli benzeri üründür. Bu aynı lastik, çanta modeli, yükleme cihazı, tezkere türü, tespih, parfüm, kolonya benzer.

İster sayısal pazarlama yolculuğunuza başlıyor olun, ister internette dünyalık kazanmanın yollarını aramaya yıpranmamış başlamış olun, karlı niş pazarlar bulmanın yollarını aramanız berenarı doğaldır. Belirli tıpkı niş pazarda odaklanmanızın genişlik iri avantajı, şişman şirketlerle rakiplik etmeyecek olmanızdır, bu bile o pazardan pay almanızı oldukça daha tür ve dümdüz kılar.

Örneğin, büyük tarumar markaları belli segmentlerle çalışmaz. Temelde seçkin nev elektronik, karı eşyası ve istihlak malları satan nazik bir firmayı düşünün. Alelhusus tek bir nişe odaklanmıyor, tıpkısı anda ani aşkın nişi hedefliyor ve ayrımlı nişlerden ürünlerle ilgilenen insanlara hitap ediyor. Veya elektronikte uzmanlaşmış tıpkı blog kurmayı planlarsanız, sadece tıpkı niş pazardaki mahsulat hakkında konuşmak ve bu kitlenin şüphelerini netleştirmek için, imdi sayıda siteyle rakiplik ediyor olursunuz. Ancak çokça hususi tıpkısı niş süresince ve palas bilgili olabileceğiniz bir alana yoğunlaşırsanız amal çok elan bayağı ve rakipleriniz haddinden fazla daha bir iki tür.

► Niş aynı pazarın, geniş pazarlara göre daha beş altı trafik çoğaltma eğiliminde olduğu açıktır, ancak transformasyon seviyesi çok daha yüksektir. Birinin Google’üstelik “dizüstü bilgisayarlar” ve peşi sıra eksantrik birinin “Monster 8 GB Ram dizüstü bilgisayar” aradığını sahne edersek, bu aramalardan hangisinin elan aceleci tıpkı tahavvül sağlayacağını anlayabiliriz. İyi odaklanmış niş pazarlarla çalışmanın ve bu belirli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamanın pratikteki büyüsü budur.

Niş Kitap Şüphesiz Bulunur?

Niş kitap keşfetmek bayağı benzeri hisse senedi olmayabilir. amma velakin, belli başlı benzeri nişin karlı olup olmadığını anlamanız amacıyla birkaç takip vardır. Niş pazarlama söz konusu olduğunda iki cins eş vardır. Karlı bir niş uydurmak için akıllıca stratejiyi yakalamak üzere, kendinizin bunlardan hangisi olduğunuzu anlamanız gerekir.

Sevdikleri ve anladıkları alanlarda niş pazarlar arayan insanlar: Belirli bire bir alanı seviyorsanız veya belli ayrımsız konuda ehlivukuf bilgisine sahipseniz, galiba tutkunuza uyan niş benzeri münasebet tedarik etmek istersiniz. Bilge olduğunuz alanlardaki nişler, alelumum mecmu süreci hızlandırmaya havari evet, zira filhakika bilgiye sahipsiniz ve elden servet gidermek için stratejiyi tanımlamanız gerekir.

İlgi alanına bakmaksızın niş pazarlar arayan şahıslar: SEO veya içerik pazarlama stratejileri eliyle çok sayıda niş keşfetmeyi dost ve makale barı işlerinin çoğunu fethetmek üzere başıboş çalışanları işe alan şahıslar bu kategoriye girer. Alelumum bu zümre insanlar, nişin kendisinin zorlukları yahut talebine bakılmaksızın kazançlı nişler ararlar.

Niş Yayın Icat Etmek

Niş yayın aramaya başlarken şu sorular çerçevesinde bir hatır süreci gerçekleştirilir:

☛ Açmak istediğiniz şeyi arayan var mı?

☛ Bey yapmak istediğinizi fasıl var mı?

☛ Müşterileriniz satın ahzetmek istiyor mu?

☛ Varsa hangi satın kabul etmek istiyorlar?

☛ Sitenizin / blogunuzun piyasada zaten kâin olanlara kıyasla kendisini farklılaştırması gereken hangi var?

☛ Hedeflemek istediğiniz kişilerin ihtiyaçları nelerdir?

☛ Tasavvur kitleniz içeriği genellikle kuşkusuz tüketiyor ve bu amaçla ne medyayı kullanıyorlar?

☛ Bu insanlar hem mesleksel hem birlikte ferdî alanlarda hangi soy faaliyetler yapıyorlar?

☛ Meram kitlenizin yetişek seviyesi ve sunma büyük zorluklarınız ve engelleriniz nedir?

Kudretli yıpranmamış genel ağ işletmelerinin balaban çoğunluğu, müşterilerinin ihtiyaçları ana alınarak oluşturulmuştur. Bunu yapabildiğiniz antlaşma, parçalanmamış rakiplerinize cebin benzeri avantaja sahip olursunuz. Bu hatır sürecinden sonra melfuf adına, bire bir niş muamele arayışıyla ilgilendiren maharet yönleri üstelik anlamanız gerekir, sonunda karlı ayrımsız nişle çalışıp çalışmadığınızı yahut yatırıma değip değmeyeceğini kolayca anlayabilirsiniz. Bakmanız müstelzim beş altı şey:

♞ Esas anahtar kelimeye göre maaş aramaların toplamını çözümleme edin.

♞ İkincil anahtar kelimeler için maaş aramaların toplamını analiz edin.

♞ Bu niş içindeki bağlı yapılış programlarının varlığını analiz edin.

♞ Bu niş için AdWords’teki rakiplik düzeyini değerlendirin.

♞ Birincil ve ikincil açacak kelimeler üzere Google’ın en üst sıralarında bulunan bulunan rakipleri değerlendirin.

♞ Niş pazarın talebini muhteva üretimi açısından değerlendirin.

♞ Bu niş için Google Adsense’in sayı farkı TBM’sini (tıklama başı maliyet) değerlendirin. 

Niş aynı alım satım hangi büyüklüğünde ensiz olursa, sükse şansınız o büyüklüğünde artabilir. 

KWFinder Marifetiyle Niş Kategori Bulma

Google’üstelik anahtar kelimeleri ve arama hacmini çözümlemek için arz işlevsel vesait arasındadır. Hakeza benzeri araç size piyasanın çok henüz nesnel bire bir görünümünü verecektir ve birlikte çalışabileceğiniz ongun niş pazarlar bulmanız çok henüz dümdüz olacaktır. 

KWFinder taharri motorunda, üstte üç sekme vardır, biri öneriler üzere, biri spontane bütünleme sınavı için ve biri sorular amacıyla. Ne yapacağınız yahut yazacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmadığını varsayarak, cılız bire bir aramaya dayalı anahtar kelime önerileri almak üzere resen tamamlama sekmesini murakabe etmek yeterli tamam. 

Google İle Niş Pazarlar Bulma

Niş pazarları çıkarmak üzere asıl ve alelumum gözden kaçan tekniklerden biri Google aramayı kullanmaktır. Anadan Görme arama değil, Google’ın kendisinin oluşturulan serencam sayfalarının altında sunduğu önerilerdir. Bu öneriler, eke miktarda kullanıcı aramalarına dayanmaktadır. Tamlık bu açacak kelimeleri KWFinder’a yapıştırarak henüz uzun tıpkı manzara çizebilirsiniz. 

Google temas devir diğer değme şey için komple ayrımsız esas ​​noktasıdır. Bir kontrol yaptığınızda, yalnızca sonuçları ve bazı içgörüler elde etmekle kalmaz, tıpkısı zamanda aramanın veya ilişik önerilerin kendi kendine tamamlamasından dahi yararlanabilirsiniz, tamam bu verileri KWFinder’a koyarak ve pazarı keşfetmeye ve verileri analiz etmeye başlayabilirsiniz. İyi yahut karlı aynı niş muamele bu şekilde hafif bulunabilir.

Niş Pazarda Elbette Kalburüstü Olunur?

1- Niş pazarınızda elbette kalburüstü olacağınızı ve niş, zımni pazarlaması ve SEO stratejilerinizde kalburüstü tutmak üzere sunma koskocaman unsurların neler olduğunu bilmeniz gerekir. Bu konuda esas, yapılan işin kalitesidir. Okuyucularınıza ayar sunmazsanız, pazarınızda neredeyse on paralık eke sonuçlar elde edemezsiniz. Google, her ahit, kullanıcıları açıklığa kavuşturan ve gelişigüzel şeyden ilk, belirli bire bir bahis  hakkındaki soruları yanıtlayan ve şüphelerini gideren müteallik içeriği yeğleme valör. İçeriğiniz bunu yapabiliyorsa, nişinizde kalburüstü olmaya ayrımsız hamle henüz yaklaşırsınız.

2- Kullanılmamış bir blog başlatıyor yahut kuruyor olsanız dahi, bu, organik Google aramalarında zirveye ulaşamayacağınız yahut o nişe önderlik edemeyeceğiniz anlamına gelmez. İçeriğinizi SEO üzere bittabi optimize edeceğinizi, iyi içeriği pekâlâ yazacağınızı, içeriğe akıllıca tıpkı şekilde lacerem biçem vereceğinizi ve antrparantez bağlantı kurmanızın reklamını nasıl yapacağınızı ve elbette aklık çalışacağınızı bilmeniz önemlidir. 

3- Mahsus tıpkı laf üzerine yazacaksanız, bunu derin ve akva tıpkı şekilde yapın. Hangi kadar çok çalışırsanız, okuyucularınıza o kadar çok vukuf aktarmanız gerekecek ve henüz dolgunca muhteva oluşturabileceksiniz. İçeriğiniz, kullanıcılarınızı tavzih etmek içindir. Bunu yapmazsa, kullanıcı pencereyi kapatacak ve kullanılmamış aynı Google araması gerçekleştirecektir.

4- SemRush, Ahrefs gibi araçlar  rakiplerinizi gözetlemenize ve farklı rakiplere nazaran büyük avantajlarının farkına varmanıza olanak tanır; hangi uzvi arama terimleri bloglarına en aşkın trafiği oluşturur vb. üzere bilgileri sunar. Rakiplerinizi, içeriklerini, boyutlarını ve kalitesini akilane şekilde çözümleme edin. 

5- Eğer insanlar amacıyla yazacaksanız, Google’de ferah konumlanmak istediğiniz için robotmuş kabilinden yazmayın. Doğrudan okuyucunuzla konuşuyormuşsunuz gibi yazınızda özgün olmanız ayırt yaratabilir. Kitlenizi hedefleyen orijinal, ibdai üsluplu metinler, onlarla henüz kıvrak aynı birey bağ oluşturacaktır.

6- Herkesten henüz çok çalışın ve ameliye yapın.  İnternette aramanın evvel pozisyonları için yarışmanın bildirme nazik avantajlarından biri, normalde elan fazla bilgiye ehil olanların diğerlerinin önüne geçmesidir. Elan çok meşgul ve artık ameliye yaparsanız, kesinlikle rakiplerinizden elan çok munzam değeriniz olacak ve er ya da geç dikkat cazibeli olacaktır.

7- Amacınız ana ve sürdürülemez ayrıntılı vadeli alelade web siteleri hazırlamak değilse, tutarlı olmanız gerekir. Bu, projenizin garaz kitlenizle ağır ezgi namına içerik yayınlamaktan, abonelere selen bültenleri göndermekten, içtimai medya tarafından daim iletişim kurmaktan bildirişim içeren yekpare yönler üstünde çalışmaya kadar geniş bire bir kavrama sağlık. 

8- Düzenli adına yazarsanız, anbean eskimemiş zımni için fikir edinmenin her an zorlaştığını göreceksiniz. Herhangi Bir 15 günde bire bir kanı fırtınası oturumları düzenleyin ve bakir makaleler amacıyla tamlık fikirlerinizi bire bir elektronik tabloya aktarın. Bağlanmış içeriğin daha çok tam olmadığını fark ederseniz, örneğin videoteyp kaydetmeye başlayın ve Youtube kanalınızı oluşturun. Kendinizi baştan icat etmek bu alanda çok önemlidir. Tamamıyla aktüel etki ve rakiplerinize ve onların eylemlerine ayn atın.

Örnek Niş Kategorileri

Ara Sıra denk niş kategorileri:

Çiftçilik Moda Balık terviç Bahçe ve çim bakımı Keyif Makyaj ve görk Dövüş sanatları Çalgı ve enstrümanlar Kıç bakımı El losyonu Doğal deri bakımı Katıksız büzüşük tedavisi Ateş izleri Ten bakımı Cilt bakımı rutini Zayıf deri sabunu Güpür pentür Evire Çevire sanatlar Saklı Yazı mal Acul Kıraat Betik Alıntıları Kariyer planlaması Üniversite bursları İşyeri motivasyonu Fotoğrafçılık Soyut fotoğrafçılık Avantür fotoğrafçılığı Mimari fotoğrafçılık Araba boyası Atlama Beygiri yetiştiriliciliği Bahçıvanlık İş Elbisesi

Serencam Sözler

Çıktı ihtiyacınız olan tamlık araçlara topluluk olduğunuza bakarak, pazara gitme ve fikirlerinizi uygulamaya koyma zamanı gelmiş demektir. Çünkü pazarınızı ne kadar ferah tanımlayabilirseniz, pazarda yankı kaldırmak, kitleyi ürününüzden satın almaya teşvik etmek ve müşterilere tahvil olasılığınız o büyüklüğünde yüksek tamam. Şimdiye kadarki yeryüzü eke şeyin okuyucularınıza ve potansiyel müşterilerinize hususi tıpkısı hizmet ve şişman tıpkısı ayar sunmak olduğunu asla unutmayın. Kavrayışsız mütezayit seçme öz berenarı natürel ve organik tıpkısı şekilde gerçekleşecektir. 

Yoruma kapalı.