Genel Blog

OneDrive

17

OneDrive

OneDrive, Microsoft’un popüler bulut dosya depolama servisi SkyDrive’ın yenilenen Windows versiyonudur. Sizin için önemli olan tüm dosyaları, bilgisayarınız ve OneDrive hesabınız arasında senkronize etmenize ihtimal karşılayan program tamamen, ihtiyacınız olan bütün dosyalara bambaşka cihazlar üzerinden zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Kolay bir kurulum işleminin gerisinde, dosya uzantısı ve boyutu ne olursa olsun istediğiniz tüm dosyalarınızı OneDrive hesabınız ile zahmetsizce senkronize etmenize ihtimal sağlayan program, sonradan herhangi bir aygıt üzerinden OneDrive hesabınız üzerinde bulunan bütün dosyalara zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerinde yer alan diğer klasörler gibi OneDrive adında bir klasör yaratıcı program yardımıyla yedeklemek istediğiniz bütün dosyalar için yapmanız gereken tek şey; OneDrive hesabınıza aktarmak istediğiniz dosya ve klasörleri OneDrive adlı klasörün üzerine sürükleyerek bırakmaktır.

OneDrive klasörü içerisine aktaracağınız tüm dosyalar otomatik olarak OneDrive hesabınıza alt olan bulut dosya depolama sunucuları üstüne yüklenecek ve doldurma işlemi tamamlandıktan sonra SkyDrive hesabınızın aktif olduğu bütün cihazlar üzerinden dosyalara zahmetsizce ulaşabileceksiniz.

Dosya boyutu ve internet hızınıza kadar OneDrive üzerine yüklenecek olan dosyaların yüklenme süresi farklılıklar gösterebilir lakin bilgisayarınız açık olduğu sürece yükleme işlemi tamamlanana kadar devam eder.

Sistem tepsisi üstünde sürekli olarak etkin bir şekilde çalışan program, genel sistem performansınızı herhangi bir şekilde düşürmeden sessizce arka planda çalışmaya devam eder.

Hem OneDrive hesabınız üzerien yüklemiş olduğunuz dosyaları tek bir bağlantı adresi yardımıyla arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da arkadaşlarınız göre sizinle paylaşılan dosyaları yeniden OneDrive hesabınız üstünde görüntüleyebilirsiniz.

Bulut dosya depolama, yedekleme, senkronizasyon, çevrimiçi dosya paylaşımı ve daha birçok konuda kullanıcılara güvenilir, etkin ve basit bir çözüm sunan OneDrive’ı mutlaka denemenizi öneririm.

İndir

Bir önceki yazımız olan Xinorbis başlıklı makalemizde analyse, analysis ve analyze hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.