Genel Blog

Osman Egin kimdir, kaç yaşında? Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması jürileri belli oldu!

67

Osman Egin kimdir, kaç yaşında? Kur'an-I Kerim'i Güzel Okuma Yarışması jürileri belli oldu!

TRT 1 ekranlarında Ramazan ayı boyunca her gün yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması yayınlanıyor. Yarışmanın jüri üyeleri merak ediliyor. Osman Egin yarışmanın jüri üyeleri arasında yer alıyor. İşte 2021 Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma Yarışması jüri üyeleri…

Osman Egin kimdir?

Osman Egin ilkokuldan önce yedi yaşında hafız olmuştur. Arapça tahsili olan Osman Egin, Bursa Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul Yeşil Cami ve Yüce Cami’de görev yaptı.İzmir İlahiyat fakültesinde kıraat alanında Master yaptı.Türkiye’yi milletlerarası hafızlık ve güzel okuma yarışmalarında temsilcilik etti ve dereceler aldı.1996 yılında aşere tahsilini tamamladı.2015 yılından itibaren milli ve milletlerarası yarışmalarda jürilik yaptı.Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınevi üzerinden Kuran Öğreniyorum (Muhtasar) – Kur’an Öğreniyorum (Tecvitli) ve Hafızlık Risalesi eser isimli üç kitabı bulunmaktadır.Kıraat alanında ihtisas sahibi olan Eğin, Türkiye’de Vaiz ve müftüleri yetiştirmek üzere beş yüz elli yıllık bir geçmişi bulunan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim merkezinin müdürlüğü ve yanı sıra TRT kanalında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Hoş Okuma yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız korse nedir? Camdaki Kız korse ne anlama geliyor? Nalan neden korse giyiyor? başlıklı makalemizde camdaki kız korse, camdaki kız korse giyme sahnesi ve camdaki kız korse ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.