Genel Blog

OW Shredder

47

OW Shredder

OW Shredder programı, bilgisayarınızda yer alan dosyaları en bereketli ve etkin şekilde adamakıllı silerek ortadan kaldırabileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan ve yeni başlayan kullanıcıların bile derhal alışabilecekleri kolaylıkta bir arayüzle birlikte gelen başvuru, bu nedenle ayrıntılarıyla ortadan kaldırmak istediğiniz dosyaların geri dönülemez şekilde silinmesine asistan oluyor.

Windows’un kendi dosya silme aracı, maalesef dosyaları sabit diskten sildiğinde o verilerin üzerine herhangi bir şey yazmıyor ve kısa zaman daha sonra diski ele geçirebilecek birisi bu dosyalara sözde hiç silinmemiş gibi yeniden erişebiliyor. OW Shredder ise dosyaların üzerine tekrar tekrar tesadüfen veriler yazarak bu silme işleminin geri dönülemez olmasını sağlıyor.

Programın keza ufak boyutlu olması hem de süratli bir şekilde çalışabilmesi doğru süre ya da disk alanı kaybetmeden dosya silme işlemlerine başlayabiliyorsunuz. Sürükle bırak desteğine sahip olması ise silinecek dosyaları doğruca programın arayüzüne bırakmanızla silme işleminin anında tamamlanmasını sağlıyor.

Silme algoritmalarının kişiselleştirilebilir olması ve kullanıcıya farklı alanlara yönlendirilmiş silme operasyonu seçenekleri sunabilmesi tamamen programın bütünüyle dilediğiniz sonucu vermesi de mümkün ülkü geliyor. İnternet bağlantısı olmadan da çalışabilen ve fazla çekirdekli işlemcilerin gücünden faydalanabilen program, dilerseniz silme operasyonları sonucunda elde ettiği istatistikleri de sunabiliyor.

Eğer dosyalarınızı tehlikesiz bir şekilde silme yöntemleri arayışındaysanız şüphesiz göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan Google Software Removal Tool başlıklı makalemizde applications, download google software removal tool ve download google software removal tool free hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.