Genel Blog

Özcan Deniz’den eski eşine: Feyza hasta bir anne!

19

Özcan Deniz'den eski eşine: Feyza hasta bir anne!

Kendisini şiddetle suçlayan eski eşine karşı dava açıp oğulları Kuzey’in velayetini talep eden şarkıcı Özcan Deniz, geçtiğimiz günlerde soluğu yine savcılıkla almıştı. Meşhur ressam, Feyza Aktan’dan “Çocuğumu bana 10 gündür göstermiyor. Kamera kayıtlarından güvenilmez hareketler gördüm” ifadeleri kullandı.

Üç yaşına giren Kuzey’in yaş gününü tek başına anmak zorunda kalan Özcan Deniz, Takvim’in haberine tarafından; eski eşi Feyza Aktan’ın ‘Medea kompleksi’ hastası olduğunu ima etti.

Deniz, “Aynı durumlar yaşayanlar lütfen bu medea kompleksini internetten, youtube’dan okuyup izleyip araştırın. Türkiye, bu hastalığa kapılmış kişiler yüzünden ilgi çekici çocuklar ülkesine döndü” dedi.

ART NİYETLİ ANNE SENDROMU

Özcan Deniz’in bahsettiği ‘medea kompleksi’ öteki bir ismiyle de ‘art niyetli anne sendromu’ denilen hastalık adını şu mitolojik hikayeden alıyor: Eşinin, birlikte göç ettikleri ülkenin kralının kızına aşık olup onunla evlenmek istemesinin gerisinde eşinden intikam edinmek üzere iki çocuğunu öldüren bir annenin hikayesidir.

Hikayedeki eş, kralın kızı ile evlenmek üzere Medea’yı terk eder. Bunun ardındaki Medea, eşini cezalandırmak üzere iki çocuğunu da öldürür.

MEDEA KOMPLEKSİ NEDİR?

‘Kötü Niyetli Anne Sendromu’ olarak adlandırılan bu rahatsızlık, son dönemde büyüyen boşanmalar sebebiyle her üç kadından birinde görülmektedir. Bu durumdaki kadınlar, boşanma sürecinde veya boşandıktan sonra eski eşini cezalandırmak ve ondan intikam almak için çocuklarına zarar verecek ya da onları babalarından mahrum bırakacak dek ileri gittiği aşırı uçtaki davranışlar sergilerler.

Bir önceki yazımız olan ‘En büyük ilaç ailemiz’ başlıklı makalemizde cansu tosun, ilaç firmaları ve ilaç sanayi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.