Genel Blog

Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında? Özlem Özdil nereli?

25

Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında? Özlem Özdil nereli?

Istek Özdil bu akşam, “Kuzeyin Oğlu Volkan Konak” müzik programına misafir oluyor. İşte Istek Özdil’in hayatına dair ayrıntı..

AÇLIK ÖZDİL KİMDİR ?

Açlık Özdil, 8 Aralık 1979 yılında Almanya’nın Hannover kentinde doğdu. Babasının ismi Veli Özdil annesinin ismi ise Nadide’dir. Dedesi Aksaray’dan zamanında İzmir’e göç etmiştir. Ahali ozanı olan babası Dursun Özdil’den ilk bağlama ve repertuvar derslerini aldı. Sinan Çelik’in kendisini keşfetmesi ile birlikte 17 yaşında Türkiye’ye geldi. Sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi duayenler ile yaptığı iki taraflı alıştırma ile daha da geliştirdi.

Almanca, İngilizce ve iyi Fransızca biliyor. Ilk Olarak TRT kanalları olmak üzere özel kanallarla birlikte yüzlerce televizyon programına çıkmıştır. Aktif olarak da Radyo / Televizyon Programları, Konser & Festivallere katılmaya devam ediyor.

6082b08fd265a20ec8598d95

ARZU ÖZDİL DİSKOGRAFİ

Arzu Özdil Hoy Nani – Şubat 2012

Istek Özdil & Güler Duman – Yollarına Kar mı Yağdı – Ekim 2006

Arzu Özdil Zamansız Yağmur – Kasım 2004

Istek Özdil Gönlüm Dağlarda – Ağustos 2000

Özlem Özdil Yürü Be Haydar – Nisan 1998

Özlem Özdil Uzakların Türküsü – Temmuz 1996

 

Bir önceki yazımız olan Doya Doya Moda kim elendi, kolyeyi kim kazandı? 23 Nisan Doya Doya Moda haftanın birincisi kim? başlıklı makalemizde doya doya moda 18 eylül izle, doya doya moda iddaa kim kazandı ve doya doya moda son bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.