Genel Blog

PanGu

21

PanGu

iOS işletim sistemine sahip cihazlar Apple kadar kullanıcıya yalnızca belirtilmiş izinleri sunmakta. Kullanıcılar ise daha pozitif uygulama indirebilmek ve izinleri genişletebilmek için jailbreak yapma yolunu tercih ediyorlar. 

PanGu, İOS kullanıcılarının cihazlarını jailbreak yaparken kullandıkları muavin bir vasıta olarak tayin alıyor. Windows işletim sistemine indirebileceğiniz bu yardımcı araç tamamen hiç uğraşmadan cihazınızı jailbreak yapabiliyorsunuz. PanGu’nun tatbik dili Çince lakin gerçekte yalnızca butonlara ihtiyacınız olduğu için dil desteğinin olmaması öyle bir bezginlik oluşturmuyor.

Jailbreak nasıl yapılır?

Jailbreak gerçekleştirmek için başta yeteri dek bilgi sahibi olmalısınız. Çünkü herhangi bir somurtkan durumda cihazınızı kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Her ne dek PanGu’nun jailbreak aracını da kullanıyor olsanız, önemli noktalardaki ayarları sizin yapmanız zorunlu. Jailbreak işlemi sırasında ilk olarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız ve iTunes üzerinden eşleştirme yapmanız lazım. Eşleştirme işlemi tamamlandıktan sonradan ise PanGu’nun sizden istediği ayarları yapmanız zorunlu. Bütün ayarları yaptıktan daha sonra PanGu’yu çalıştırıp jailbreak işlemine başlayabilirisiniz.

Not: Jailbreak işlemi epeyce dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü Apple jailbreak yapılmış telefonlara teknik takviye vermiyor ve garanti dışı bırakıyor. Ayrıca bu nesil araçlarla yaptığınız jailbreak işlemlerinden doğabilecek olumsuz sonuçlardan siz sorumlusunuz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Vole Windows Expedition başlıklı makalemizde compare, file manager ve file viewer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.