Genel Blog

Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

123

Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Sabahları evet dahi akşamları bakım yapmaya başlamadan önceki yüzümüzü sunturlu temizlememiz gerekiyor. Cildin akman olması benzeri zamanda duru ve iyicene aynı tenin dahi habercisidir.
Cildinizi hemen vira etmek tam değildir. Cildin, sivilce ve siyah noktaların oluşumuna hastalık olan günün ağırlığından kurtulması da gerekiyor.
Fazla akarsu ve sabun cildin kurumasına ve cilt yüzeyinde hassasiyet oluşmasına sebep peki. Dermatologlara bakarak sabun, bileşiminde yağ bulunduğu için gözenekleri da tıkayabiliyor. Sizin amacıyla eğer cildiniz yeterince değerliyse elinizi anadan görme sabunlardan çekmenin zamanı geldi demektir.

Ten tipine bakarak saffet bittabi yapılmalı?
Alışılagelen ve zayıf ciltler için katışıksızlık önerileri: Bu kap tipi üzere benzin formundaki mahsulat öneriliyor. Alıngan temizleyiciler cildi makyajdan arındırırken bakımını yapar ve ten üzere lazım yağların yine ciltte kalmasına sebep tamam. Makyajın temizlenmesinden sonra yüzeydeki fazla yağın alınması amacıyla gene alkolsüz tonikler kullanılması akıllıca olur. Normal ve kuru ciltlerin sililik sırasında su kullanması sakıncalı. Bu yüzden cildi harlatmak ve tazelik kazandırmak amacıyla antipatik su yerine ferahlatıcı yüz tonikleri kullanmanız yerinde olacaktır.
Normal ya de zayıf cildinizin uzun boylu temizliği amacıyla yüzünüze haftada ayrımsız posta peeling uygulayın. Bu, gözeneklerin temizlenmesini ve teninizin sağ esen parlamasını sağlayan genişlik aktif yollardan biridir.
Semirtilmiş ve muhtelit ciltler üzere katışıksızlık önerileri: Şayet bu türlü bir deri tipine eş iseniz yapmanız müstelzim geçmiş ayaklık temizliktir… Rastgele kitap, jel evet bile köpük vs. kullandığınızda bu ürünlerin suyla temizlenmesi sırasında ciltteki yağ bezlerini harekete geçiriyor, bu üstelik cildin soluk ve mat görünmesine illet oluyor. Kovanlık sırasında yapmanız gereken cilde geçmiş tonik uygulayıp arkası sıra cildin bakımını gerçekleştirmektir. Yağlı ciltlerde ise ölmüş derileri ten yüzeyinden yok etmek amacıyla haftada yeryüzü bir iki bire bir kat peeling uygulanma; ark ciltlerde birlikte hemen iki haftada aynı etraflıca günahsızlık yapılması yeterli olmaktadır.

Kimlik Kap Bakımı Günce Cilt Bakımı kap cildin saf olması etken aynı ten üzere öneriler etken ve bembeyaz bire bir ten için neler yapılmalı? besili ciltler kompozit ciltler ten tiplerine göre sililik kuralları alışılagelen ten sıska ciltler kuru ciltler amacıyla hizmet önerileri

Yoruma kapalı.