Genel Blog

Partition Saving

46

Partition Saving

Partition Saving programı, PC’nizde yer alan sabit diskler ve disk bölümleri üstünde şansın dönmesi yerine getirmek istiyorsanız kullanabileceğiniz yedekleme araçları arasında yer alıyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Her ne değin DOS arayüzü üzerinden çalışması sebebiyle görsel olarak öyle tatmin edici olmadığını söyleyebilsem de, işlevlerini yapmak konusunda hiç bir sıkıntısı değil. Dolayısıyla dağıtılmış sabit disk ve disk bölümleme işlemlerini yapmak için sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

Programın temel amacı, sabit disk bölümlerinizde bulunan verileri bir dosyaya yedeklemek ve bunu yalnızca dosya olarak yok, bir disk bölümü tanımlamasıyla gerçekleştirmek. Dolayısıyla diskinizde yaptığınız format, her tarafta düzenleme gibi işlemlerden daha sonra disk bölümleme aracını kullanmadan Partition Saving’i kullanarak aynı bölümü tekrar harddiskiniz üstüne yerleştirebiliyorsunuz.

Kuşkusuz bu operasyon tüm bir sabit diski kopyalamak, yedeklemek, yeniden yazmak yahut disket yedekleme gibi işlemlerde bulunmak için de kullanılabiliyor. Windows kurma işlemlerinden önce gerçekleştireceğiniz bir bölüm yedekleme işlemi baştan sona tüm dosya, program ve verilerinize aynen yeniden erişebilmeniz ve bilgisayarınızı derhal kullanmaya başlamanız da mümkün. Keza Windows’un kurulu olduğu bölümü bu şekilde tek bir parça halinde yedeklemek yeniden Windows kurmadan aynı bölümü yükleyebilir ve sıfırdan Windows bölümünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunların dışarıda herhangi bir seçenek barındırmayan programın genellikle vadettiği işlevi başarıyla yerine getirdiğini söyleyebilirim. Denemeden geçmemenizi öneriyorum.

İndir

Bir önceki yazımız olan WinUpdateFix başlıklı makalemizde sorun giderme, windows g?ncelleme ve windows update hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.