Genel Blog

PatchCleaner

38

PatchCleaner

PatchCleaner, Windows Installer dizinini temizlemek ve disk alanını tahliye etmek için tasarlanmış bir asistan programdır.

Uygulamalar Windows İşletim Sisteminde yüklendiğinde ve güncellendiğinde yükleyici, (.msi) dosyalarını ve ayarlama eki (msp) dosyalarını gizlemek için “c: \ Windows \ Installer” sıcacık bir dizini kullanılır. Bu dosyalar, güncelleme, yazılım ekleme veya kaldırma işlemi sırasında oldukça önemlidir. Bu klasördeki tüm dosyaları bir bir silmek bir çözümken, bunlara dair klasörleri bir bir bitmiş açmanız gerektiğinden ayrıca tehlikeli hem de uğraştırıcı bir iştir.

Bilgisayarınıza her tarafta yamalandıkça ve güncellendikçe, bu montaj dosyaları eski haline kazanç ve her seferinde arkalarında artıklar bırakırlar. Bu boşboğaz dosyalar bilgisayarınızda gigabytelarca yer kaplayabilirler. PatchCleaner bu bundan böyle dosyaları tanımlar ve bunları başka bir yere taşımanıza veya silmenize izin verir. Bu Nedenle hard diskinizde yer açabileceksiniz. Hatta eski bilgisayarlarda açtığınız yerin 5 ila 10 GB arasında değiştiğini de hatırlatmakta üstünlük var. 

İndir

Bir önceki yazımız olan PhoneClean başlıklı makalemizde free up space on iphone, iphone cleaner ve iphone privacy cleaner hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.