Genel Blog

Paylaş Benimle sunucusu kimdir? Gökhan Çınar kaç yaşında, instagram adresi ne?

0 154

Paylaş Benimle sunucusu kimdir? Gökhan Çınar kaç yaşında, instagram adresi ne?

37 yaşında olan Gökhan Çınar, YouTube’ta yaptığı Katarsis programıyla dikkatleri çekti. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi sonrası Katarsis X-TRA programının da yapımcısı olan Gökhan Çınar’ın hayatı merak ediliyor. Peki fakat Gökhan Çınar kimdir, instagram adresi nedir?

Paylaş Benimle Gökhan Çınar kimdir?

Gökhan Çınar 37 yaşındadır. 1983 İstanbul doğumlu olan Gökhan Çınar, Psikoloji eğitimini Haliç Üniversitesi ’nde YÖK Burslu olarak tamamladığı 2006 yılında Maltepe Üniversitesi ’nin Klinik Psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans eğitimi süresinde, yüksek lisans sürecinde ve sonrasında Balıklı Rum Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesi ’nde nevroz ve psikoz servislerinde stajına ve psikolog olarak çalışmalarına devam etti. Türk Psikologlar Derneği ’nin bir üyesi olarak alanda çalışmalarına devam ederken, yüksek lisans tezi olarak “Mesleki Adanmışlık” konusunda kapsamlı bir araştırmayı sürdürdü ve yüksek lisansını tamamladı.

Gökhan Çınar, Yetişkin, Ergen ve Çocuk Tarafsız/Projektif Testler eğitimini alarak bir fazla şahsiyet, zeka, uyarı, gelişim ve algılama testinin uygulamasında yetkinlik kazandı. “Teoriden Pratiğe Psikodinamik Yaklaşımlar” eğitimini aldı. Türk Psikologlar Derneği ’nde aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ardından üç yıl Dr. Çağla Gülol ile bu yaklaşımda süpervizyon çalışmalarına devam etti. Tavır Bilimleri Enstitüsü ’nden aldığı EMDR eğitimi ile alandaki çalışmalarını sürdürdü. 2014-2018 yılları aralarında Geştalt Terapi Derneği ’nde Prof. Dr. Ceylan Daş göre verilen dört yıllık Geştalt Terapi Eğitimi ’ni ve yaşantı gruplarını tamamladı. Bu dönemde ergen ve erişkin psikoterapisti olarak alanda çalışmalarına devam etmektedir.

Meslek hayatı baştan başa psikoterapi seansları ve yer aldığı eğitimlerde kendisini daha yakın bulduğu Buluğ Çağı Dönemi ile ilgili çoğu eğitim, seminer, yaradılış ve çalışmada yer almıştır. İstanbul ’da kurucu ortaklarından biri olduğu Buluş Psikoloji ’de psikoterapi alanında çalışmaya sürekli Gökhan Çınar, Oyun Terapileri Derneği ’nin de kurucu üyelerinden biridir. Doktora eğitimini Sinema-Tv alanı üzerine sürdürmektedir. Ufak yaşlardan itibaren medyada spiker, yapımcı ve içerik üreticisi olarak devir almaktadır. 2019 yılında “Utançla Yüzleşmek” başlıklı bir TEDx konuşması yapmıştır ve Türkiye ’de ve yurt açık havada farklı alanlara yönlendirilmiş seminer ve etkinliklerde hatip olarak yer almayı sürdürmektedir. Kafa Dergisi ’nin yazarı, “Geçecek mi?” isimli kitabın yazarı, ortağı olduğu dijital platform Bana Tarafından Tv ’de yayınlanan “Katarsis” ve “Katarsis X-TRA” programlarının yapımcısı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.