Genel Blog

Pi ne demek? Pi’nin Yaşamı oyuncuları kimdir? Pi’nin Yaşamı nerede çekildi? Pi’nin yaşamı konusu nedir?

0 67

Pi ne demek? Pi'nin Yaşamı oyuncuları kimdir? Pi'nin Yaşamı nerede çekildi? Pi'nin yaşamı konusu nedir?

Pi’nin Yaşamı filmi bu akşam ATV ekranlarında yayınlanıyor. 20:00’de ekrana gelen Oscar Ödüllü film izleyiciyi ekran başına kilitleyecek. Peki ama Pi’nin Yaşamı oyuncuları kimdir?

Pi’nin Yaşamı konusu nedir?

Pi’nin Yaşamı özeti şu şekildedir: Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir can kurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yapayalnız kalır. Sandalın hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı ise bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ve Pi adlı 16 yaşında Hintli bir çocuktan oluşmaktadır. Pi’nin hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla göç yoluna koyulan ailesi, batan gemide yaşamını kaybetmiştir. Pi, kurtuluş yok gibi görünen bu okyanusta zayıf bir sandalda yanındaki hayvanlarla birlikte hayatta kalma savaşı verir ve keskin zekası ve zooloji bilgisiyle besin zincirine kurban gitmez. Ama şimdi Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalmıştır. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır…

Pi’nin Yaşamı oyuncuları kimdir?

Pi’nin Yaşamı oyuncuları arasında; Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain, Tabu, Rafe Spall, Gerar Depardieu, Ayush Tandon, Andrea Di Stefano, Amarendran Ramanan ve Wang Bo-Chieh yer alıyor. 

Pi’nin Yaşamı Oyuncuları ve Karakterleri

Suraj Sharma – Pi Patel
Irrfan Khan – Older Pi
Adil Hussain – Santosh Patel
Tabu – Gita Patel
Rafe Spall – Yazar
Gérard Depardieu – Aşçı
Ayush Tandon – Pi Patel (11/12 yaş)
Andrea Di Stefano
Amarendran Ramanan
Wang Bo-Chieh

Pi ne demek?

Pi sayısı, bir dairenin çevresinin çapına bölümü ile elde edilen irrasyonel matematik sabiti’dir. İsmini, Yunanca περίμετρον sözcüğünün ilk harfi olan π den alır. Pi sayısı, Arşimet sabiti ve Ludolph sayısı olarak da bilinir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.