Genel Blog

ProcessKO

34

ProcessKO

ProcessKO programı bilgisayarınızda yürütülen işlemleri durdurabilmenizi sağlayan hafif ve minik bir kullanım. Bilhassa çoğu kez idareci haklarına sahip olmanız gerektiğini gösteren işlem sonlandırma mesajlarından sıkıldıysanız bu programı beğeneceğinize eminim. Windows’un kendi devir yöneticisi her zaman bütün işlemleri durdurmakta başarılı olamayabiliyor ve ProcessKO doğru bu duruma bir dur diyebilirsiniz.

Program herhangi bir kurulum gerektirmiyor ve bu nedenle direkt olarak indirir indirmez kullanabilir yahut flash diskinize atarak istediğiniz bilgisayarda uygulamak üzere yanınızda taşıyabilirsiniz. Kurulum gerektirmediği için ne tescil defterinizde bir iz bırakıyor ne de bilgisayarda herhangi bir dosyanın kalmasına niçin oluyor.

Hem yalnızca anında işlemlere yok, zamanlandırılmış tayin sonlandırma işlemlerine de olanak tanımaktadır. Bu Nedenle istediğiniz saatte işlemine son verilmesini istediğiniz bir programın veya işlemin ayarlarını zahmetsizce yapabilirsiniz. Dilerseniz görev çubuğunda simge haline de getirebilme imkanınız mevcut. Sade arayüzü ile işlemlere son vermenin fazla kolay olduğunu siz de görebilirsiniz. Kesinlikle önerdiğim programlar aralarında yer almakta.

İndir

Bir önceki yazımız olan Glary Utilities başlıklı makalemizde clean and repair registry, fix pc errors ve optimize system performance hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.