Genel Blog

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19 mücadelesindeki son süreci anlattı!

24

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Covid-19 mücadelesindeki son süreci anlattı!

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına canlı bağlanarak merak edilenleri yanıtladı.

Önemli açıklamalarda yer alan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüsün yürek-damar rahatsızlıklarını tetiklediğini söyleyerek “damar için pıhtılaşmayı artıyor” dedi. Gerisinde vatandaşın kafasında soru işareti olan “tütün ürünleri kullananlar entübe olmuyor” bilgisini ise belirlenmiş bir dille yalanladı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan bilginin hatalı olduğunu “Tütün ürünü kullananlarda rahatsızlık 32 kat daha ağır seyrediyor” diyerek büyük riske dikkat çekti. Keza, koronavirüs geçirenlerin antikor oranlarına güvenmemeleri gerektiğini vurguladı. Ülkemizdeki aşılanma oranları konusunda da konuşan profesör Ceyhan, “toplumun yüzde 75’inin aşılanması gerekiyor” diyerek maske- uzaklık kuralına dikkat çekti.

Gündemde olan “Biontech aşısında tek doz tatmin edici” tartışmasından da bahseden Profesör Ceyhan, “tek doz aşıya elbette karşıyım” dedi. Mutant virüsün çocuklarda görüldüğüne söyleyen Ceyhan, “yoğun bakımlar batmış” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel Hareketler 2 ekibi SMA hastası Abdülkerim bebeğe nefes olacak başlıklı makalemizde gündem, haber ve haber turk canli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.