Genel Blog

QwikMark

17

QwikMark

Günümüzde artık tüm teknoloji cihazları “benchmark” ismini taşıyan uygulamalar kullanılarak birbiriyle kıyaslanıyor. Bu kıyaslamanın sonucunda da hangi donanımın iyi, hangi donanımın fena olduğu ortaya çıkıyor. Mobil cihazlarda aralıksız yapılan bu karşılaştırma testi masaüstü sistemlerde de tüketicilerin bir numaralı yardımcısı olmakta.

QwikMark, Windows işletim sistemine sahip cihazınıza bedava olarak indirebileceğiniz bir kıyas uygulaması. Oldukça hafif bir boyuta sahip olmasından nedeniyle hemencecik indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik program kurulumu da gerekmiyor.

Windows işletim sistemine sahip olan cihazınızın ilk önce hangi işlemciyi kullandığını ve RAM miktarını tespit eden yazılım, sizden izin alarak sonra da bir takım performans testleri yapıyor. Bu sayede işlemcinizin normalde sağlaması gereken sürat miktarına kullandığınız sistem ile ulaşıp ulaşmadığınızı görebilirsiniz.

CPU Speed, CPU Flops, Mem Bandwith ve Disk Transfer gibi farklı alanlara yönlendirilmiş inceleme araçlarını kullanarak QwikMark ile sisteminizin alıştırma hızını öğrenebilirsiniz. Bilhassa yeni sistem kuranlar ve sistem iyileştirmesi yapanların kullanması gereken QwikMark, Windows işletim sisteminde epeyce başarılı bir performans sunuyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan Macrium Reflect Free Edition başlıklı makalemizde edition, indir macrium reflect free ve indir macrium reflect free ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.