Genel Blog

Ramo ‘Dilber’ kim, gerçek adı ne? Sitare Akbaş kimdir? Sitare Akbaş kaç yaşında ve aslen nereli? Sitare Akbaş dizileri ve filmleri!

14

Ramo 'Dilber' kim, gerçek adı ne? Sitare Akbaş kimdir? Sitare Akbaş kaç yaşında ve aslen nereli? Sitare Akbaş dizileri ve filmleri!

Ramo (Murat Yıldırım) cesur, zeki ve haksızlığa dayanamayan bir adamdır. Ailesiyle birlikte Adana, Çukurova’da yıllardır ırgatlık yapmış, fakat günümüzde nüfuzlu bir ailenin kanunsuz işlerini halletmektedirler. Ramo, ailesinin itirazına rağmen isyan etmeye karar verir. Ancak patronun kızı Sibel (Esra Bilgiç) ile arasındaki çekim artan bir şekilde artmaktadır. Asıl amacı babasının ölüm emrini veren Cihangir (Olgun Şimşek) adlı kişiye ulaşmaktır. Ramo dizisi, Ailesi ve sevdiği dostlarıyla birlikte Adana ve İstanbul aralarında bir başkaldırış hikâyesi başlayacaktır. Ramo dizisi konusu dek oyuncularıyla da dikkat çekmektedir. Diziye bu bölüm Dilber karakteri dahil olmuştur. Peki, Ramo dizisi yeni oyuncusu kimdir? Ramo ‘Dilber’ kim, hakiki adı ne? Sitare Akbaş kimdir? Sitare Akbaş kaç yaşında ve aslen nereli? Sitare Akbaş dizileri ve filmleri!

RAMO DİLBER KİMDİR? SİTARE AKBAŞ KİMDİR?

Sen Çal Kapımı dizisinde rol bölge başarılı oyuncu Sitare Akbaş, diziden ayrılmasının anında arkasında Ramo dizisinin kadrosuna katıldı. 6 Ekim 1988 yılında İstanbul’da doğan Akbaş, 33 yaşındadır. Bütün adı; Makbule Sitare Akbaş’tır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Kariyerine birincil adımını 2004 yılında Samanyolu TV’deki Beşinci Ebat dizisinde canlandırdığı “Ayşe” karakteri ile atmıştır. Asıl tanınmaya başlamasını 2008 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Akasya Durağı dizisindeki “Zeyno” karakteri ile başlamıştır. İlk sinema adımını ise 2009 yılında İncir Çekirdeği filmindeki “Delal” karakteri ile atmıştır. Akbaş, bir kaç projeye adını yazdırdıktan 2020 yılında FOX’da yayınlanmaya başlayan Sen Çal Kapımı dizisinde canlandırdığı “Figen Şimşek (Fifi)” karakteri ile TV ekranlarına dönmüştür. 2021 yılında Show TV’deki Ramo dizisinin kadrosuna dahil olup “Dilber” karakterini canlandırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Son Yaz hangi şehirde, hangi ilçede çekiliyor? Dizi çekimleri nerede yapılıyor? Son Yaz dizisi nerede çekiliyor? Konusu ne? başlıklı makalemizde çeşme, fox ve gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.