Genel Blog

Redo Backup and Recovery

22

Redo Backup and Recovery

Redo Backup and Recovery programı, bilgisayarında bulunan verileri yedeklemek ve sonra yedeklenen verileri her yerde atfetmek isteyen kullanıcıların tercih edebilecekleri bedava yedekleme programları arasında yer alıyor. Fazla basit bir şekilde kullanılabilen, hatta herhangi bir işletim sistemine bile sahip olmanızı gerektirmeyen program, bu nedenle acil anlarda yaşam kurtarıcı bir yapıya bürünebiliyor.

Programı kullanırken tek yapmanız gereken oluşturduğunuz CD ya da USB sürücüye gereken montaj işlemini yapmak ve sonradan bilgisayarı bu medya ile başlamak. Bilgisayarınız doğrudan doğruya USB yoksa CD sürücünüz üzerinden açılarak gerekli operasyonları yapmanıza müsade verecektir.

Redo Backup and Recovery’i kullanırken onu bir işletim sistemine aynı bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve ağ desteği ile öteki donanımlarınız konusunda da destek sunuluyor. Bilgisayarınızı Redo’yu kullanarak açtıktan sonradan tek yapmanız gereken hangi işletim sisteminizin yedeğini alacağınıza karar saptamak.

Windows, Linux ve hatta Ubuntu işletim sistemlerinin yedeklerini alabilen program, muhakkak aynı şekilde alınan yedeklerin geri yüklenmesi için de zorunlu menüleri sunuyor. Ağ üzerinden sizinle paylaşılan evrak ve diğer dosya formatlarını da saptama ederek yedeğinize dahil etmek isterseniz Redo’nun ağ tespiti özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Bilhassa sıfırdan diskine format atmak isteyen ve tüm sorunlardan kurtulmak isteyenler, bunu yapmadan önce bilgilerini nasıl yedekleyeceklerinden muhakkak değillerse Redo Backup and Recovery’nin sunduğu olanaklardan faydalanabilirler. Yeni bir yedekleme programı arayanların şüphesiz göz atmadan geçmemeleri gerektiğine inandığım programlar arasında yer alıyor.

İndir

Bir önceki yazımız olan Clean Master başlıklı makalemizde clean master, clean master (cleaner) ve clean master apk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.