Genel Blog

Reimage

28

Reimage

Not: Reimage Plus adlı yazılım son zamanlarda bazı antivirüs programları göre kullanıcıyı satın almaya yönlendirdiği için gözden düşmüş program kategorisinde yer almaktadır. bu nedenle yazılımı indirmek veya belirlemek kullanıcıların kendi inisiyatifindedir.

Reimage, bilgisayarlarınızda yer alan hataları ayıklayan olağanüstü bir sistem bakım, temizleme ve optimizasyon programı. Windows işletim sistemine sahip cihazlarınızda kullanabileceğiniz bu programda, önce bilgisayarlarınızdaki veriler derleniyor ve PC profiliniz ortaya çıkarılıyor, sonra yapılan analizler sonucunda PC istikrarınızın raporunu görüyorsunuz. Bu aşamadan sonradan ise PC güvenliği inceleme ediliyor. Son olarak özet bölümünde istikrar sorunları, emniyet tehditleri, defter kaydı ve Windows zarar durumuna dair kapsamlı bir sonuca ulaşıyorsunuz. 

Reimage programını ilk açtığınızda şık ve sade arayüzü sizi karşılıyor. Zaten doldurma işleminden daha sonra hiçbir operasyon yapmanıza gerek kalmadan program inceleme yapmaya başlıyor. Reimage’de başlangıçta verilerin derlendiğini göreceksiniz. Bunun amacı, onarım aşaması için PC verilerinizi zorlamak ve ön tarama sonucunda PC’niz hakkında süratli bir fikir edinmenizi temin etmek. Süratli dediğime bakmayın, Reimage canınızı sıkan problemlerin çoğunun nedeni bulabilir ve manuel operasyon yapmanıza lüzum kalmadan onarır. 

Reimage Bilgisayarınız Hakkında Size Ayrıntılı Data Verir

İkinci aşamaya gelindiğinde sistem yapılandırmasını ve donanımını atamak için PC Profiliniz ortaya çıkarılıyor. Bu aşamada sistem bilgileriniz, sistem alanınızdaki mevcut abes bölge, toplam teçhizat boyutunuz ve PC’nizdeki toplam belleği göreceksiniz. Reimage size bilgisayar donanımızın ne kadar iyi olduğuyla ilgili fikir verecektir. PC Profilinizin çıkarıldığı bu bölümde son olarak donanım analizinin bir özetini bulacaksınız. Burada CPU çalışma hızı, hard disk hızı ve CPU sıcaklığına dair rapora ulaşabilirsiniz. 

Reimage PC Güvenliğini ve İstikrarını Üstteki Düzeye Çıkarır

Reimage programının en sevdiğim özelliği, boot up virüslerini ve öteki fena amaçlı yazılımları tespit ederek yenileme sırasında bu tehditleri ortadan kaldırması diyebilirim. Onarım işlemi tamamlandığında bilgisayarınızdaki hasarlar online veritabanındaki sağlam dosyalarla değiştiriliyor ve eski haline getiriliyor. Bunun yanında son 4 ay içinde olağandışı bir şekilde hasara uğrayan programların bir dökümünü de bulabiliyorsunuz. Hem geçici klasör taraması ve registry taraması sonuçlarını da görebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızın mevcut durumuna dair data elde etmek isterseniz Reimage’in ücretsiz test sürümünü indirebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan CRYENGINE başlıklı makalemizde cryengine, kendi ve olarak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.