Genel Blog

Reset Data Usage

33

Reset Data Usage

Reset Data Usage uygulamasını kullanarak Windows 10 cihazlarınızda veri dilekçe istatistiklerinizi kolaylıkla sıfırlayabilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminde, Wi-Fi ve Ethernet üzerinden harcadığınız data miktarını inceleyebiliyorsunuz. Sisteminizde yüklü olan uygulamaların internet kullanımıyla birlikte harcadığınız toplam data miktarını ve uygulamaların harcadığı data miktarlarını inceleyebilme imkanı veren bu nitelik, kullanmadığınız uygulamaların internet uygulama takibini de kolaylaştırıyor.

Windows 10’un bu özelliğini, internet kotanızı takip etmek nedeniyle kullanıyorsanız ve istatistikleri not alıyorsanız kayıtlı periyotlarda sıfırlamak isteyebilirsiniz. Oysa Windows 10, ne eyvah ancak data kullanımı istatistiklerini sıfırlamanız için bir seçenek sunmuyor. Bunu tek bir tıkla gerçekleştirebilme imkanı veren Reset Bilgi Usage uygulamasıyla, hiçbir ek operasyon yapmanıza lüzum kalmıyor. Uygulamanın 32-bit ya da 64-bit versiyonlarından, sisteminize uygun olanı çalıştırdıktan sonra montaj yapmanıza lüzum kalmadan “Reset Veri Usage” butonuna tıklamanız tatmin edici olacaktır.

İndir

Bir önceki yazımız olan USB Safely Remove başlıklı makalemizde flash, güvenli ve remove hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.