Genel Blog

Ruhsal Durumun Cilde Yansıması

134

Ruhsal Durumun Cilde Yansıması

Cildinizi birey iniş çıkışların etkilerinden korumanın yollarını biliyor musunuz?
Hayatınızda herhangi bir husus amacında olduğunda cildinizin da kusursuz gözüktüğünü fark ettiniz mi? Ama amal kötüye gitmeye başladığı anda bu genişlik cildinize yansıyor olmalı… Çıktı dermatologlar da otama yöntemlerine karar verirken psikolojinin etkisini göz önünde bulunduruyor.
New York’un genişlik adlı dermatologlarından Howard Murad “Cilt sağlığında psikoloji durumun balaban önem taşıdığını düşünüyorum. Hastalarımı otama ederken psikoloji sağlıklarını bile kesin dikkate alıyorum” diyor.
Clinique Biyolojik Araştırı Merkezi’nden Hekim Tom Mammone birlikte” muhtelif araştırmalarda stresli dönemlerde cildin daha çabuk yaşlandığını gördük” diye niteleyerek ekliyor. Çünkü ruhsal gerilim cildin hassasiyetini artırarak çevresel faktörler ve UV ışınlarından daha çok etkilenmesine neden oluyor. Bunlar zımnında ten hassaslaşarak iltihaplanmaya başlıyor. Stres verimsiz 2-3 hafta süresince devam ettiğinde kırışıklıklar bile kemiksiz ayla geliyor.

Masajı deneyin Deri bakım uzmanı Magareta Loughran da kap yaşlanmasının yalnızca ten altındaki hücre hareketleri ile ait olmadığım belirtiyor. Hiddet bulut ruhsal gerilim kabilinden aksi can kuşu halleri beniz kaslarının gönül dışı kendisine aşağı doğru sarkmasına sebep oluyor. Şayet bu kapsam ruh halinize ilişkin namına uyumlu şekilde devam ederse birbirine sınırlanmış dokular gerilmeye başlıyor.
Bu üstelik görüntünün bozulmasına sebep oluyor. Ayrıca lenflerin kırışması göz çevresinde kararma ve şişliklere sefer açıyor. Loughran buna karşı yeryüzü faydalı tedavinin beniz masajı olduğunu söylüyor. Zira ovuşturma cildin nefes dolaşımını hızlandırıyor kasları üst çekerek esnekleştiriyor. Kırışıklıkların önüne geçmenin önce yolu kap bakımı konusunda bilinçli muamele etmek. Bunun üzere dinlendirici ve nemlendirici hizmet kremleri kızarıklık ve kabarmayı karşılayıcı ilaçlar kullanılması öneriliyor.
Maskelere dikkat! Cilt maskesi ve buhar banyosu kadar yöntemlerden ırak durmak gerekiyor. Doktor Mammone’a göre bunlar cilde avantaj sağlayacağına engel veriyor, hassaslığı artırarak yaşlanmayı hızlandırıyor.
Sigara, ispirto ve kafein kullanımının üstelik cildin yaşlanmasını hızlandırdığını unutmayın.

Kimlik Güzellik Sırları dirim bilimsel rahatsızlıklar psikolojinin cilde etkileri mutlu olmak cilt bakımında psikolojinin önemi masaj fora etmek

Yoruma kapalı.