Genel Blog

Sadakatsiz Derin kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne? Melis Sezen diziden ayrıldı mı?

22

Sadakatsiz Derin kimdir, kaç yaşında, gerçek adı ne? Melis Sezen diziden ayrıldı mı?

Sadakatsiz dizisinde Derin karakterine yaşam veren Melis Sezen’in diziden ayrıldığı belirtiliyor. Peki lakin Vefasız Derin neden öldü, kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Sadakatsiz Derin (Melis Sezen) kimdir?

Yirmi dört yaşında. Tekirdağ’da doğmuş, büyümüş. Yurt dışında Moda Tasarımı’nı bitirmiş. ara sıra göklerde zaman zaman diplerde gezen birisi. Bir evin bir kızı olması, eski belediye başkanı şimdilerde enerjik bir meslek adamı olan babasının civardaki cümbür cemaat tarafından tanınması ve saygıdeğer bir aile olmaları, onun ruhunu sıkıştırıyor. Prenses gibi büyümüş. Erkek kardeşinden bambaşka olarak, ailesi Derin’in üzerine daima daha fazla düşmüş. Ailesiyle bir ilişkisi yok ama varlıkları ona dürüst içe her zaman güven veriyor. Fazlasıyla sıcak, devingen, açık sözlü, eğlenmeyi seven, kıpır kıpır bir bayan. Bir atölyesi var ve orada tasarım yapıp, fotoğraflarını sosyal ağ üzerinden paylaşıp, satışını yapıyor. İşi onun için sadece bir hobi.

Melis Sezen, 2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri’de doğdu. Lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmenidir.

Bir tane erkek kardeşi yer alan Sezen’in ailesi ticaretle uğraşıyor.
Verdiği bir röportajda tiyatroya başlamasında takviye olduklarını, bir diğer röportajında ise annesinin oyunculuğa ilgisini fark edip kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazdırdığını söyledi.

12 yaşından itibaren drama eğitimi alan Sezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir sene her tarafında tiyatro eğitimi aldı.

Arkasından Silivri’de Ali Solmaz Tiyatrosu’nda Cümbüş-ü Hospital adlı oyunda oynadı. Eğitimine de devamlı Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. 2016-17 yılları aralarında Yaşam Ara Sıra Tatlıdır dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı.

2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde “Ebru” karakterini canlandırdı. 2018 yılında sinemaya egemen filmlerle antre yaptı. Rol aldığı birincil film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonradan ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın hakiki hikayesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı.

2019 yılında Leke dizisinde “Yasemin” karakteri ilk başrolü oldu. Arkasından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde “Beren” karakterini canlandırdı.

İLK 100’E GİRDİ

Sezen, 2019’da IMDB Starmetre listesinde ilk 100’e girdi. 2020 yılında İstanbul’un işgali, Meclis-i Mebûsan’ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara’da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı.

Hem son olarak Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı. ancak dünya genelinde yaşanan corona virüs nedeniyle Türkiye’de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi.

Yeni vizyon tarihinin filmin resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır. 2020 Ekim ayından itibaren Cansu Nehir ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerden biridir.

İlk olarak Hayat Ara Sıra Tatlıdır dizisinde oynayan Melis Sezen, arkasında Siyah İnci dizisinde oynadı. İlk başrol oyunculuğunu Kir dizisinde üstlendi.

Arkasında Sevgili Geçmiş dizisinde de başrolü üstlendi. Sezen, dizi projeleriyle birlikte sinema filmlerinde de yer aldı. 2018 yılında gösterime giren Bizim İçin Kazanan birincil önemli sinema oyunculuğu oldu. Aynı sene içerisinde Tilki Yuvası ve Dünya Hali gibi filmlerde oynadı.

2019 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmeliğini yaptığı Mucize 2: Aşk filminde rol aldı. 2020 yılında TRT 1’de yayımlanan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde başrol kişilik olan “Nazan” karakterini canlandırdı. Eylül 2020 tarihinde Vefasız dizisinde başrol karakterlerinden biri olacağı açıklandı. Vefasız dizisinde Derin karakterine yaşam veren Melis Sezen oyunculuğuyla ilgi çekiyor. 

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Didem kimdir, gerçek adı ne? Aydan Taş kaç yaşında, nereli? başlıklı makalemizde aydan taş, cemal hünal ve sadakatsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.