Genel Blog

Sadakatsiz Derin kimdir, kaç yaşında? Melis Sezen korona mı, diziden ayrıldı mı?

28

Sadakatsiz Derin kimdir, kaç yaşında? Melis Sezen korona mı, diziden ayrıldı mı?

Vefasız dizisinde Derin karakterine hayat veren Melis Sezen’in diziden ayrıldığı belirtiliyor. Peki fakat Vefasız Derin niçin öldü, kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Vefasız Derin (Melis Sezen) kimdir?

Yirmi dört yaşında. Tekirdağ’da doğmuş, büyümüş. Yurt dışarıya Moda Tasarımı’nı bitirmiş. ara sıra göklerde ara sıra diplerde gezen birisi. Bir evin bir kızı olması, eski belediye başkanı şimdilerde enerjik bir meslek adamı olan babasının civardaki cümbür cemaat göre tanınması ve saygıdeğer bir aile olmaları, onun ruhunu sıkıştırıyor. Prenses gibi büyümüş. Erkek kardeşinden bambaşka olarak, ailesi Derin’in üstüne daima daha fazla düşmüş. Ailesiyle mükemmel bir ilişkisi değil lakin varlıkları ona doğru içe defalarca güven veriyor. Fazlasıyla sıcak, devingen, açık sözlü, eğlenmeyi seven, yerinde duramayan bir kadın. Bir atölyesi var ve orada tasarım yapıp, fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşıp, satışını yapıyor. İşi onun için yalnızca bir hobi.

Melis Sezen, 2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri’de doğdu. Lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmenidir.

Bir tane erkek kardeşi yer alan Sezen’in ailesi ticaretle uğraşıyor.
Verdiği bir röportajda tiyatroya başlamasında yardım olduklarını, bir diğer röportajında ise annesinin oyunculuğa ilgisini ayrım edip kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazdırdığını söyledi.

12 yaşından itibaren drama eğitimi bölge Sezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir yıl her tarafında tiyatro eğitimi aldı.

Ardındaki Silivri’de Ali Solmaz Tiyatrosu’nda Eğlence-ü Hospital adlı oyunda oynadı. Eğitimine de devam eden Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. 2016-17 yılları aralarında Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı.

2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde “Ebru” karakterini canlandırdı. 2018 yılında sinemaya egemen filmlerle giriş yaptı. Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Egemen filmlerden sonra birincil önemli rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş’ın gerçek hikayesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı.

2019 yılında Leke dizisinde “Yasemin” karakteri ilk başrolü oldu. Arkasında Sevgili Geçmiş dizisinde tekrar başrol olan “Deren” karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde “Beren” karakterini canlandırdı.

İLK 100’E GİRDİ

Sezen, 2019’da IMDB Starmetre listesinde birincil 100’e girdi. 2020 yılında İstanbul’un işgali, Meclis-i Mebûsan’ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara’da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi küçük dizisinde başrol karakteri “Nazan” karakterini canlandırdı.

Keza son olarak Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı. ancak dünya genelinde yaşanan corona virüs nedeniyle Türkiye’de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi.

Yeni vizyon tarihinin filmin devlete ait sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır. 2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan Vefasız dizisinde başrol karakterlerden biridir.

İlk olarak Yaşam Ara Sıra Tatlıdır dizisinde oynayan Melis Sezen, arkasından Siyah İnci dizisinde oynadı. İlk başrol oyunculuğunu Leke dizisinde üstlendi.

Gerisinde Sevgili Geçmiş dizisinde de başrolü üstlendi. Sezen, dizi projeleriyle birlikte sinema filmlerinde de yer aldı. 2018 yılında gösterime giren Bizim İçin Kazanan ilk önemli sinema oyunculuğu oldu. Aynı yıl içerisinde Tilki Yuvası ve Dünya Hali gibi filmlerde oynadı.

2019 yılında Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmeliğini yaptığı Mucize 2: Aşk filminde rol aldı. 2020 yılında TRT 1’de yayımlanan Ya İstiklal Ya Vefat dizisinde başrol şahsiyet olan “Nazan” karakterini canlandırdı. Eylül 2020 tarihinde Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerinden biri olacağı açıklandı. Vefasız dizisinde Derin karakterine yaşam veren Melis Sezen oyunculuğuyla alaka çekiyor. 

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen korona mı, sağlık durumu nasıl? başlıklı makalemizde sadakatsiz haluk, sadakatsiz haluk asistanı ve sadakatsiz haluk bilginer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.