Genel Blog

Sadakatsiz Derya kimdir, kaç yaşında? Özge Özder çocuğu ve eşi kim?

32

Sadakatsiz Derya kimdir, kaç yaşında? Özge Özder çocuğu ve eşi kim?

Sadakatsiz dizisinde Derya karakterine Özge Özder yaşam vermektedir. Özge Özder daha önce Mucize Hekim dizisinde de bir hastanenin yönetimindeki ismi canlandırmıştı. Peki Sadakatsiz dizisinin Derya’sı gebe mi?

Vefasız Derya gebe mi?

Sadakatsiz dizisinde Derya karakterini canlandıran Özge Özder hamiledir. Özge Özder takriben 6 aylık hamiledir. Eşi Sinan Güleryüz ile YouTube videoları çekmektedir. 

Vefasız Derya kimdir? Özge Özder kaç yaşında?

Özge Özder 1 Nisan 1978 Ankara doğumludur.

Elif Özge Özder ortaokul ve liseyi Ankara Özel Yükseliş Koleji’nde açık fikirli; daha sonraki yıllarda tiyatro ile tanışmıştır.

1996 yılında konservatuar sınavlarına girerek Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü burslu olarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünü ise Yüksek puanla kazanmıştır.

2000 yılında Ankara Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olan ve profesyonel oyunculuk hayatına BKM ile başlamış olan Özge Özder; 2001 yılından beri aktif olarak tiyatro sahnelerinde yer alıyor.

2004-2006 yılları arasında Kanal D’de yayınlanmış olan Haziran Gecesi adlı dizide canlandırdığı Lale abla ile televizyonda da büyük bir galibiyet yakalayarak ismini duyurmuştur.

2005 yılından beri sahneye çıkmış olduğu Şehir Tiyatroları bünyesinde halen atama yapan “3 kız Kardeş” oyunundan Nataşa rolüyle göstermiş olduğu performans ile Bedia Muhavvit ödülüne bedel görülmüştür. Benzer rolle Afife Jale ve Sadri Alışkın ödüllerine de namzet olmuş olan Özge Özder Leonce ile Lena oyununda Lena rolüyle yine Afife Jale ödülüne değerinde olmuştur.

Oyuncu FOX TV’de yayınlanan Devasız Ev Kadınları dizisinde Emel karakterini canlandırmıştır. Özge Özder 14 Haziran 2014 yılında final yapan dizide mantıksal bağ gereği ölmesi gerekirken izleyicilerin Emel’in ölmesini istemiyoruz demesi üzerine yeniden oyuna dönmüştür.

Özge Özder, müzisyen sevgilisi Sinan Güleryüz ile 30.07.2018’de dünyaevine girdi.

 

Rol Aldığı Oyunlar:

On ikinci gece
Müziksiz evin konukları
Kes ve kaç
Matmazel Jülie’den Esinti
Gizli oturum
Oyun
Murat sade
Leonce ile Lena
Ceza Kanunu
Üç kız kardeş,
Düş oyuncakları
Baba,
Klaksonlar
Borazanlar Bırtlar
İki şahsiyet hırgür
Bahar noktası
Barış ormanında yarış
Cephede piknik değil ve Masal

Rol Aldığı Filmler ve Oyunlar.

Ulan İstanbul
Kehribar
Çaresiz Ev Kadınları
Dudaktan Kalbe
Ömre Bedel,
Diğer Semtin Çocukları,
Sıfır dediğimde,
İyi ama varsın,
Sınav,
Umut Adası,
Uy başuma gelenler,
Emret Komutanım
Haziran Gecesi
İyi aile robotu,
Estağfurullah Yokuşu,
Aşkın mucizeleri,
Yaşam,
Ayşe,
Çifte Bela,
Dadı,
Yeditepe İstanbul,
Güz kadınları
Ferhunde Hanımlar.

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Ali kimdir, kaç yaşında? Alp Akar hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde alp akar, sadakatsiz ve sadakatsiz ali hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.