Genel Blog

Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen korona mı, sağlık durumu nasıl?

78

Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen korona mı, sağlık durumu nasıl?

Kanal D’nin sevilen dizisi Sadakatsiz’de Haluk Enerjik karakteri uyarı çekiyor. Birçok insan Burak Sergen’in canlandırdığı Haluk Zinde karakterini araştırıyor. Peki lakin Sadakatsiz’in Haluk’u Burak Sergen kimdir, kaç yaşında?

Vefasız Haluk kimdir?

Sadakatsiz’in Haluk Dinç’sü ellili yaşlarının sonlarında zengin bir iş adamı. Tekirdağ’da doğmuş büyümüş. Uzun yıllar Tekirdağ’da belediye başkanlığı yapmış. Karısı Gönül’e, kızı Derin’e ve oğlu Demir’e düşkün. Saygınlığın ve gücün paradan geçtiğine inanan, kesintisiz daha fazla kazanmaya çalışan birisi. Geleneklerine bağlı. Kızı ve oğlunun, aile işlerini ve soyadını sürdüreceklerine inanıyor.

Burak Sergen kimdir?

Burak Sergen, 9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası tiyatro sanatçısı Semih Sergen, annesi opera sanatçısı Serap Sezer, kardeşi ise usta Toprak Sergen’dir. Burak Sergen, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı ve arkasında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı.

Devlet tiyatrolarındaki sanatçılık görevinin yanı sıra, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda müdür yardımcılığı ve müdürlüğü görevlerinde bulundu. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Keza, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sanatçılık görevini sürdürmektedir. Burak Sergen, Devlet Tiyatrolarındaki görevinin yanı sıra, özel tiyatrolarda da, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalar yapmıştır.

Bulut Bey, Dicle, Erkek Tarafı, Derdest, Aşk ve Canice, Kızılelma, Sen Benimsin, Zerda, Kara Sevda, Çukur, Halka gibi dizilerde rol alan Burak Sergen,son olarak Atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı. Şu günlerde Sadakatsiz dizisinde Haluk karakterine hayat veriyor. 

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Faruk kimdir, gerçek adı ve hastalığı ne? Koruyucu melek ne demek? başlıklı makalemizde sadakatsiz faruk, sadakatsiz faruk gerçek ismi ve sadakatsiz faruk karakteri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.