Genel Blog

Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen sevgilisi var mı?

46

Sadakatsiz Haluk Güçlü kimdir, kaç yaşında? Burak Sergen sevgilisi var mı?

Kanal D’nin sevilen dizisi Sadakatsiz’de Haluk Dinç karakteri dikkat çekiyor. Birçok insan Burak Sergen’in canlandırdığı Haluk Dinç karakterini araştırıyor. Peki lakin Sadakatsiz’in Haluk’u Burak Sergen kimdir, kaç yaşında?

Sadakatsiz Haluk kimdir?

Sadakatsiz’in Haluk Dinç’sü ellili yaşlarının sonlarında varlıklı bir meslek adamı. Tekirdağ’da doğmuş büyümüş. Uzun yıllar Tekirdağ’da belediye başkanlığı yapmış. Karısı Gönül’e, kızı Derin’e ve oğlu Demir’e düşkün. Saygınlığın ve gücün paradan geçtiğine inanan, aralıksız daha çok kazanmaya çalışan birisi. Geleneklerine emrindeki. Kızı ve oğlunun, aile işlerini ve soyadını sürdüreceklerine inanıyor.

Burak Sergen kimdir?

Burak Sergen, 9 Şubat 1961 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Babası tiyatro sanatçısı Semih Sergen, annesi opera sanatçısı Serap Sezer, kardeşi ise artist Toprak Sergen’dir. Burak Sergen, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan daha sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı ve peşinde Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı.

Devlet tiyatrolarındaki sanatçılık görevinin yanı sıra, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda müdür yardımcılığı ve müdürlüğü görevlerinde bulundu. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. Keza, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sanatçılık görevini sürdürmektedir. Burak Sergen, Devlet Tiyatrolarındaki görevinin yanı sıra, özel tiyatrolarda da, yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalar yapmıştır.

Bulut Bey, Dicle, Erkek Tarafı, Derdest, Aşk ve Cinayet, Kızılelma, Sen Benimsin, Zerda, Kara Sevda, Çukur, Halka gibi dizilerde rol alan Burak Sergen,son olarak Atv ekranlarında yayınlanan Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı. Şu günlerde Sadakatsiz dizisinde Haluk karakterine yaşam veriyor. 

Bir önceki yazımız olan Sadakatsiz Melih kimdir, gerçek adı ne? Ali İl kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde ali il, komiser melih ve sadakatsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.