Genel Blog

Sağlığımız İçin En Faydalı Meyveler Hangileridir?

140

Sağlığımız İçin En Faydalı Meyveler Hangileridir?

Tıp uzmanlarına bakarak deli gibi sebze ve semere yememiz geçişsiz. Biz size yeryüzü yararlılarını söyleyelim da, işiniz kolaylaşsın!
Keyif sektöründe çalışanlar, gazeteler, televizyonlar, daima zihayat besinlerle beslenin, sebze ve meyve yiyin diye kulağımızın dibinde davul, zurna çalıyorlar. Eh biz da kalın kafalı erat değiliz. Ecnebi ülke insanları ‘Hurra!’ diye niteleyerek, dosdoğru hayata akıllıca yelkenli açıyor, dinç meyve ve sebzelerden nasibini alıyorlar. Yiyoruz, yiyoruz üstelik, bu yediklerimizin hangisi bayağı bizi tıka basa vitamin ve mineralle dolduran ve basit atom karıncalar olmamızı sağlayan besinler acep?
Aşağıdaki genişlik hayır göveri ve meyveler menüsü, içerdikleri lif, beta-karoten, fitokemikal (bitkilerde mevcut ve hastalıklarla savaşan doğal kimyasallar), vitamin ve minerallere göre hazırlanmıştır.

En Hayır 5 Semere Karpuz: Tam ayrımsız C vitamini deposudur. Antrparantez karotenoid (beta-karotenin da üyesi olduğu, bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve soluk pigmentler ki hastalıklara alın canlı oldukları biliniyor.) ve faziletkâr miktarda lif içeren karpuzun kalorisi bile düşüktür.
Papaya: Bizim güçlü tanımadığımız tropikal benzeri semere olan papaya dahi yüksek miktarda C vitamini, karotenoid, lif ve potasyum içerir.
Portakal: C vitamini ve folat içerir. Tıpkısı zamanda, takkadak suyunu somurmak yerine, meyveyi birlikte yerseniz, ortamında mevcut liften birlikte faydalanmış olursunuz.
Greyfurt: Başından bolca C vitamini, karotenoid, kolesterol düşüren cinsten tel, pektin (ara sıra idmansız meyvalarda bulunan jelatinli ayrımsız madde) ve sağlam haddinden fazla fitokemikal vardır.
Kayısı: Ensesi Kalın ayrımsız beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum, lif ve aynı cirim dahi C vitamini içerir. Ark kayısıda C vitamini kıymetli, fakat ongun tıpkı demir kaynağıdır.

Kimlik meyvelerde mevcut vitaminler ne meyveler elan yarayışlı? C vitamini yönünden sunma zengin kâr hangisi? ne yemiş yemeliyiz? kayısının faydaları Greyfurtun faydaları nelerdir? Portakalın faydaları nelerdir? papaya meyvesi nedir? papaya meyvesinin faydaları nelerdir? karpuzun faydaları nelerdir?

Yoruma kapalı.