Genel Blog

Sağlık Bakanlığı Corona İstatistik Sitesine Nasıl Girilir?

0 176

Sağlık bakanlığı corona virüsü istatistik sitesini bugün itibariyle paylaştı. Sitede paylaşılan veriler anlık olarak güncellenmekte ve bilgiler en sağlam kaynak olan sağlık bakanlığı tarafından girilmektedir. Bu yüzden sitedeki bilgilerin hepsine güvenebilirsiniz. Sizlere bu siteye nasıl giriş yapacağınızı ve istatistikleri nasıl izleyeceğinizi göstereceğiz.

Covid19 Sağlık Bakanlığı Sitesine Girme

Dünyada 2019 yılının sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Korona Virüsü son yüz yılın en büyük felaketlerinden birisi oldu. Orta asyadan salgın yayılmaya başlayarak Avrupa, Amerika ve diğer kıtalara hızla yayıldı. Ülkeler bu virüsle alakalı bir çok tedbir almasına rağmen salgının önüne geçemediler. Virüsün en çok vurduğu ülkeler Çin,İtalya,İran ve Amerika’dan sonra ülkemize salgın gelerek vatandaşları tehdit etmeye başladı ve ölümlerle birlikte vaka sayısı da artmaya başladı.

Salgını durdurmak için bir çok girişimde bulunan Sağlık Bakanlığı şuan için bu süreci iyi yönetiyor. Öyle ki aynı durumda olan diğer ülkeler gün baz alırsak ülkemiz şuan tedbirli bir süreçte ilerliyor. Ama istatistiklere bakacak olursak malesef ülkemizdeki vaka sayısı artıyor ve haliyle ölüm sayısı da artacak gibi duruyor. Umarız bu süreç bir an önce bu salgın son bulur ve ülkemizde az kayıpla atlatırız.

Covid19.saglikbakanligi.gov.tr

Sağlık Bakanlığı Korona Virüsü Ölüm Sayıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca süreçle alakalı halkı şeffaf bir şekilde aydınlatıyordu. Her akşam saat 22:00’da ülkemizde olan istatistikleri kamu oyuyla paylaşıyordu. Sürekli olarak basın karşısında çeşitli konuşmalar yapan bakan bu şekilde bir sistemin geleceğini söylemişti. Ve bugün itibariyle ücretsiz bir şekilde Korona virüs vaka sayılarını ve ölümleri anlık olarak takip edebileceğiniz portalı devreye soktular.

Sizler de bu siteden anlık olarak istatistikleri kontrol edebilirsiniz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi sayıların hepsi resmi sayılardır. Direk olarak bakanlığı aktardığı istatistikler olduğu için şuan için en güvenilir kaynak olarak bu portalı görebiliriz.

Site adresi: https://covid19.saglik.gov.tr/tr/

Yukarıdaki adrese tıklayarak siteye giriş sağlayabilirsiniz. Anlık olarak giriş sayısı fazla olduğundan siteye giriş yapamayabilirsiniz. Giriş yapamadığınız zamanlarda tekrar denemenizde fayda var. Konu ile alakalı farklı sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.