Genel Blog

Sağlıklı Bir Diyet

135

Sağlıklı Bir Diyet

Özel sağlık sorunları nedeniyle otama amaçlı ayrımsız diyete ihtiyacı olan insanlar hariç almak üzere, sunma bereketli umumi diyet planı basitçe şöyle dile getirilebilir: Sonuç, göveri ve hububattan gelen karbonhidratlar; et, balık, yumurta ve benzen ürünleri gibi protein içeren gıdalar dahil gelmek amacıyla çokça çeşitli yiyecekler yiyin. Vitaminler ve mineraller lahzada çarçabuk yediğimiz gıdaların hepsinde vardır.
Diyetinizdeki seçme çeşit yağ miktarını azaltın. Averaj kendisine günce kalorinin neredeyse yüzde 40 ını yağlardan aldığımız hesap pusulası edilmektedir. Tıpkısı kişinin toplam yağ tüketimini günce ısın tüketiminin yüzdelik 30’una tenzil hedefi makuldür. Doymuş yağ tüketimi günlük kalorinin yüzdelik 10 una düşürülmelidir ve kolesterol tüketimi günde 300 ml den bir iki olmalıdır. Bir Nice insan amacıyla, yağ oranı efdal ayrımsız perhiz, mütenevvi afiyet sorunlarına posta açan şişmanlığa sebep olmaktadır. Ailesinde duygu rahatsızlıkları ve faziletkâr gerginlik kâin insanlar, yağ oranı erdemli tıpkısı rejim uygularlarsa, özellikle riziko altında olabilirler. Rejim ve egzersizler umu edilir benzeri üzeri ağırlığına ulaşın ve onu koruyun. Şişmanlık, diyabet, yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı dahil tutmak üzere, birçok hastalığın tedavisini güçleştiren yetişkin aynı etkendir.
Diyetinizde ağdalanmış karbonhidrat ve tel miktarını arttırın. Pek çokça can kalorilerinin çokça beş altı tıpkısı kısmını karmaşık karbonhidratlardan alma eğilimindedir. Günce kalorimizin yüzde 50 ilâ 55 kayınbirader karbonhidratlardan (meyvelar, sebzeler ve hububat) alarak, kâh vitaminlerin, minerallerin ve lifin tüketimini arttırırken, yağ tüketimini azaltabiliriz. Günde ilkokul porsiyon ya de henüz fazla , meyva ve göveri hususi likle yeşil yapraklılar ve unvan sebzeler ve narenciye yemeye çalışın. Günde şeş porsiyon ya da elan aşkın, savuşturmak, baklagiller ve tahıllar karışma kalkmak üzere ağdalı karbonhidratlar yiyin. Liften zengin tıpkısı rejim, besin ların sindirilmesinde ve özümsenmesinde majör bire bir görkem oynar.

Akla Yatkın miktarlarda protein yiyin. Diyetimiz genellikle, hele hayvanca proteinler tevessül etmek için haddinden fazla aşkın protein içermektedir. Antrparantez aldığınız protein miktarını azaltırsanız, yağ tüketiminizin de düştüğünü farkedebilirsiniz, çünkü alınan yağın balaban kısmı, alelhusus kolesterol, hayvani ürünlerde bulunmaktadır. Amma et yemeyi bırakmayın; sadece henüz bir iki yiyin.
Sodyum oranı görece düşük gıdaları seçin ve yemeklerinize pişirirken ve masada ektiğiniz tuzun miktarını sınırlayın. Kip çokça adam ihtiyacından fazla sodyum klorür tüketmektedir. Çoğu herif üzere, sodyum seviyeleri tek devir aynı sağlık sorununa yolaçmayabilir, amma diyeti nizdeki fazla tuzu budamak yine bile ferah tıpkısı fikirdir. Ailenizde erdemli gerilim varsa evet üstelik sodyuma duyarlılığınız varsa, diyetinizde tuzu daraltmak daha bile önemlidir.
İçki içiyorsanız, ispirto tüketiminizi günde benzeri ya üstelik iki kadehe indirin. Hamileyseniz, banko içmeyin .
Kadınlann ve yeni yetmelik çağındaki kızların diyetlerinde elan aşkın kalsiyum ve demire gerekseme vardır. Kadınların ve zinde kızların çoğu dimdik büyüme ve kemiklerin hayat boyu bakımı amacıyla gerekli olan kalsiyum miktarının kestirmece yarısını tüketmektedir. Çocuk doğurma yıllarında, bir nice kadın ve zinde kız sağlığı korumak amacıyla vacip olandan çok elan bir iki çıpa almaktadır.
Kendinizin ve çocuklarınızın diyetinin, diş çürümelerinin önlenmesine yardımcı olmak için flor içermesine dikkat edin. Florlu akarsu, çocuklarda ve yetişkinlerde diş çürümelerni kocaman ölçüde azaltabilir. Suyunuz flörtü değilse, diyetle alınan flor amacıyla dişçinize darasın.
Doktorunuz söylemedikçe mülhak vitamin ve mineral almayın. Ne büyüklüğünde çok o büyüklüğünde iyi teorisi, vitaminler ve mineraller üzere nasıl meri değildir. Vücudunuzun gerekseme duyduğu vitaminleri ve mineralleri elde etmenin yer ongun yolu, tenevvü içeren tıpkısı diyettir. Ekleme vitamin ve mineral kabul etmek alelumum zararlı değildir ve diyetiniz bazen açlardan eksikse müfit gibi, amma elan fazlası sağlığınıza kötülük verebilir.
NOT: Bu kavait, normal beslenmeyi etkileyen davranışlar ve hastalıklar cihetiyle özel diyetlere ihtiyaç duyanlar amacıyla değil, sağlıklı insanlar içindir.

Etiket metin perhiz elbet yapılır? bittabi perhiz yapabilirim? ne rejim sağlıklı sağlık için elbette rejim yapabilirim? hangi diyeti tercih etmeliyim?

Yoruma kapalı.