Genel Blog

Sağlıklı Kemikler İçin 11 Gıda

148

Sağlıklı Kemikler İçin 11 Gıda

Build hayat dolu tıpkısı bina
D vitamini kalsiyum emilimi ve kemik tahaccüm geliştirir ederken o dinamik kemikler yapı söz konusu olduğunda, iki ana besin maddeleri: kalsiyum ve D vitamini Kalsiyum kemiklerinizi ve dişlerin yapısını destekleri vardır.
Bu besinlerin koskocaman dirim er, amma onlar da senin büyüklüğünde gözyaşı apotr olabilir. Eğer hastalık yavaş olanaklı ve kırıkları köstek olmak osteoporoz, benzeri hastalık kırılgan ve kırma mızrap ile karakterize, D kalsiyum ve vitamin verimli mızrap yükseltmek durumunda.
Yetişkinler kadar 50 yaş için kalsiyum 1.000 miligram ve 200 uluslararası birim (IUS) vitamin D günde almalısınız. 50 Yetişkin kalsiyum 1.200 miligram ve vitamini 400-600 IU D dosdoğru kemikler üzere bu 11 yiyecekleri deneyerek bu besinleri almalısınız.
Yoğurt

 

yogurt

Çoğu adam güneşe maruz kalma vasıtasıyla, ancak D vitamini almak, makul gıdalar, yoğurt kadar, vitamin ile berkitme edilmiş olmalıdır.
yoğurt Bire Bir fincan krema şekilde günce kalsiyum kabul etmek cins. Stonyfield Çiftlikleri zaman üzere kalsiyum ve D vitamini% 20% 30 içeren nezaketli girintisiz çıkıntısız yoğurt yapar.
Buna karşın tığ protein yoğurt kırcı amor, bu enva elan bir iki kalsiyum ve siktirici içeren eğilimindedir herhangi vitamini değilde D vitamini çıktı tüketmeliyiz.
Süt

sut

Bire Bir nedeni benzin kalsiyum üzere gönderen bala budur. narin benzin sekiz ons Şayet 90 kalori dünyalık olacak ama kalsiyum günce dozunun % 30 size en uygunu budur. Ayrımsız marka vitamini ile güçlendirilmiş D faydaları koşa almak için.
Sütün içine değişik vitamin içeren besinler eklediğimizde daha çok etkin olacaktır.
Peynir

peynir

peynir kalsiyum meşgul Çünkü sen aşan (pound üstünde ilişik koruyucu olmayacaktır ambalajla yemek gerekiyor!) anlamına gelmez. Hemen 1,5 ons (cheddar peynir car kümesi) kalsiyumun günce değerinin% 30 henüz aşkın içermektedir, bu yüzden aşırıya kaçmadan zevk düşünüyorum.
Çoğu peynir D vitaminlidir, amma günlük ihtiyaçlarını şişman oranını diremek amacıyla yeterli değildir vitamini beş altı miktarda içerir.
Sardalye

sardalye

Bu amiyane balıklar, genellikle kutu bulundu, hem dahi D vitamini ve kalsiyum olağanüstü erdemli düzeyine sahip. Bu biraz yabansı görünebilir halde, lezzetli benzer lezzetli aynı tada sahiptir Balık ve salatalar.
Yumurta

yumurta

er bezi takkadak günce D vitamini % 6 içeren besindir, aceleci ve olağan benzeri şekilde kilo almak üzere buradayız. Hoppadak beyazlar-onlar ısın kesebilir testis, amma yeğleme tahsis etmek değil D vitamini haya sarısı bulunmaktadır.

Somon

somun

Somon duygu-sağlıklı omega-3 yağ asitlerinin mübarek olması üzere biliniyor, ancak sockeye somon bire bir 3-ons çıngı yüzden kalp ve kemiklerinizi büyüklüğünde yiyin üzere D vitamini çok % 100 içerir.
Ispanak

ispanak

benzin ürünleri aşındırmak yok mu? Ispanak eskimemiş şakak posta kalsiyum almanız olacaktır. pişmiş ıspanak Tıpkı fincan, günlük kalsiyum kestirmece% 25, zait lif, çipo içerir ve vitamin A
Güçlendirilmiş tahıl

tahil

Bazı hububat-Kashi U Siyah Kuş Üzümü ve Koz, Toplanmış Tam Tahıl ve Wheaties-your D vitamini günce kimi vakit somon pişirin yahut güneşte dışarı almak zorunda değilsiniz, tahıllar bire bir olanaklı % 25 içerebilir gibi içimli yolu vitamin almak için sonsuz tüketilmelidir.
Tuna

tuna

Tuna, ayrıksı ayrımsız semirtilmiş balıkdır, D vitamini konserve ton balığı üç ons gani bir kaynağı olan 154 IU veya çağ vitamin günlük dozun tahminî % 39 içerir. Deneyin bu düşük cal Tuna-Tacos Melt ayrımsız yolu adına vitamin D ve kalsiyum gizleyen bu balık türü vitamin oranınızı ziyadesiyle karşılayacaktır.
Marol Yeşilliği

marol

ıspanak kadar, bu yeşil yapraklı çoğu cenup Farmason-Dixon hattı tabiat kalsiyum doludur. pişmiş karalahana Benzeri fincan günce kalsiyum çok% 25 içerir. Plus kolayca duluk yiyecekleri içine, bu üzere sezdirmeden mümkün
Portakal suyu

portakalsuyu

Tıpkısı boduç zihayat OJ D kalsiyum veya vitamin namevcut sıktı, amma çoğu devir müstahkem bu besinlerin içerdiği. Bu asıl tıpkı bindi ahzetmek için Tropicana’s Kalsiyum + D vitamini deneyin.
Ayrıca araştırmalar OJ adına askorbik asit kalsiyum emilimi ile yardımcı kabil göstermiştir, daha bu müstahkem meşrubat anlamak gerekir.

Etiket kalsiyum eksikliği zahir giderilir? çocuklarda kalsiyum eksiliği Dimdik Beslenmenin 11 Aşaması Vitamin donör Besinler D vitaminin faydaları birlikte vitamini içeren yiyecekler

Yoruma kapalı.